Saša Ilić razbio maler

Dejvid Bekam i Saša Ilić (FOTO: AFP)

Madrid, ŠPANIJA/Milano, ITALIJA, 29. februar 2004. - Saša Ilić je konačno razbio maler. Ono što mu nije pošlo za nogom kao igraču beogradskog Partizana u utakmicama Lige šampiona protiv Reala, iako je za to imao, malo je reći, izgledne šanse, učinio je u 16. minutu meča protiv "kraljevskog" kluba, odigranom na stadionu "Santjago Bernabeu", ali u dresu španske Selte. Svojim prvencem u klubu koji vodi Radomir Antić, Ilić je pokazao da nije zaboravio da daje golove.

Madriđani su tek u drugom poluvremenu golovima Ronalda, Figa i Zidana (dva puta) iskoristili bojažljivu igru Selte, koja se povukla nakon vodećeg pogotka, i preokrenuli rezultat. Poraz gostiju ublažio je naš drugi internacionalac u dresu Selte, Savo Milošević u 90. minutu. Real - Selta 4:2.

Real je i dalje lider na tabeli španskog šampionata sa 59 bodova, osam više od drugoplasirane Valensije i devet više od trećeplasiranog Deportiva. Selta se nalazi na 18. mestu sa 27 bodova, četiri više od pretposlednjeg Espanjola i 11 više od "fenjeraša" Mursije.

Posrtanje milanskog Intera sve više podseća na potpuni raspad sistema. Jedna od najskupljih ekipa na planeti pretrpela je poraz na domaćem terenu od borbene Breše - 1:3, u utakmici 23. kola italijanske Serije A.

Inter je od 46. minuta vodio golom reprezentativca SCG Dejana Stankovića, odmah zatim imao šansu da preko Adrijana poveća vođstvo, ali su onda kola domaćih, blago rečeno, krenula nizbrdo. Nokaut je usledio u samo deset minuta. Najpre je Karaćole u 68. minutu najavio iznenađenje, Del Nero je četiri minuta kasnije doveo goste u vođstvo, a za potpunu blamažu domaćih pobrinuo se Tomas Helveg u 78. minutu poslavši loptu u sopstvenu mrežu.

Za još nepovoljniji utisak o ekipi Intera zaslužan je upravo naš Stanković, koji je u 85. minutu, ničim isprovociran, pogibeljno startovao nad protivničkim igračem zbog čega je dobio direktan crveni karton.

Milan je prvi na tabeli italijanskog šampionata sa 55 bodova, dva više od Rome i tri od Juventusa. Inter je na šestom mestu sa 36 bodova.

SPORTSKI GLOBUS - Arhiva

2004: 06/01, 18/01, 22/01, 25/01, 29/01, 31/01, 03/02, 08/02, 16/02, 19/02, 21/02, 22/02, 26/02.