SPORTSKI GLOBUS

Igrač odluke: Aleksandar Đorđević

Ekipa madridskog Reala novi je prvak Španije u košarci nakon što je u odlučujućoj petoj utakmici kao gost porazila večitog rivala Barselonu rezultatom 82:73 (36:44).

Domaći košarkaši su tokom prvog poluvremena imali vođstvo između četiri i osam poena. Najveća razlika bila je 11 poena, u 23. minutu - 48:37.

Preokret je sa dve trojke u ključnim trenucima susreta doneo plejmejker Reala i jugoslovenske reprezentacije Aleksandar Đorđević. U poslednjim minutima gosti iz Madrida bili su smireniji, zabeležili skor 10-10 iz slobodnih bacanja, i stigli do pobede koja im je posle šest godina donela novo šampionsko slavlje.

- Napravili smo pravu senzaciju, jer su mnogi još pre plej-ofa videli Barselonu kao prvaka. Naročito pre ovog meča, pošto smo igrali bez najboljeg igrača Ererosa - rekao je posle utakmice Đorđević, prošle sezone član Barselone.