Divac treći, Stojaković peti

Vlade Divac

Njujork, SAD, 26. januara (Tanjug) - Jugoslovenski košarkaški as Vlade Divac dobio je 310.201 glas navijača u izboru startnih timova za "Ol star" utakmicu, koja će se 10. februara odigrati u Filadelfiji, i zauzeo je treće mesto u konkurenciji igrača na centarskim pozicijama u Zapadnoj konferenciji američke profesionalne lige.

Divčev saigrač, jugoslovenski reprezentativac Predrag Stojaković zauzeo je, sa 323.664 glasa, peto mesto u konkurenciji krilnih igrača Zapada.

Najviše glasova za nastup na "Ol star" meču dobio je košarkaš Toronta Vins Karter. Za njega je glasalo 1.470.176 glasova, a drugoplasirani Šekil O'Nil iz Los Anđeles Lejkersa je dobio 1.247.438 glasova.

Navijači su, posle višemesečnog glasanja, odlučili da za prvu petorku Istoka na "Ol Staru" igraju Vins Karter (Toronto), Antoan Volker (Boston), Majkl Džordan (Vašington), Alen Ajverson (Filadelfija) i Dikembe Mutombo (Filadelfija), a da za Zapad nastupaju Kevin Garnet (Minesota), Tim Dankan (San Antonio), Stiv Frensis (Hjuston), Kobi Brajant (L.A. Lejkers) i Šekil O'Nil (L.A. Lejkers).

*****

Saragosa, ŠPANIJA, 27. januar - Jugoslovenski fudbalski internacionalac Savo Milošević se u velikom stilu vratio u špansku Saragosu u kojoj je odigrao nekoliko uspešnih sezona pre nego što ga je kupila italijanska Parma. U prvom meču za svoj novi-stari klub protiv Raja Valjekana, Milošević je pokazao da nije zaboravio da daje golove i bio je najzaslužniji za pobedu i nova tri boda svoje ekipe koji su joj povećali šanse u borbi za opstanak u španskoj "Primeri".

Početak susreta nije nagoveštavao pobedu i blistavo veče našeg asa, pošto su gosti iz Madrida poveli golom bosanskohercegovačkog reprezentativca Elvira Bolića na asistenciju kolege iz nacionalnohg tima Baljića. "Pčelice" su do kraja poluvremena imale šansu da još nekim golom reše meč i tako nastave seriju uspešnih igara, pošto već šest kola ne znaju za poraz.

Preokret se desio u nastavku meča. Najpre je Akuna izjednačio u 52. minutu, da bi Milošević, koji je igrao od prvog minuta susreta, sa dva gola preokrenuo rezultat. Prvi put se upisao u strelce u 65. minutu kada je bio najsnalažljiviji u šesnaestercu gostiju i u svom prepoznatljivom stilu smestio loptu na pravo mesto. Svoj sjajni povratak u redove španskog prvoligaša Savo je zaključio solo-prodorom u kojem je predlibovao golmana Ečeberiju i sa loptom se ušetao u gol. Rajo je preko Mićela u 85. minutu postavio konačnih 3:2 za domaćine.