SPORTSKI GLOBUS

Siniša Mihajlović

Pogotkom iz slobodnog udarca Siniša Mihajlović doneo je Laciju trijumf na "Stamford bridžu" u Londonu protiv Čelzija - 2:1 i obezbedio svom timu plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Domaći su golom Urugvajca Pojeta u 45. minutu poveli sa 1:0, ali su u drugom poluvremenu Rimljani, prvo preko Simone Inzagija izjednačili u 54. minutu, da bi u 66. minutu čovek odluke, jugoslovenski reprezentativac Siniša Mihajlović, postigao fantastičan gol iz slobodnog udarca.

Zahvaljujući pobedi u Londonu, Lazio je završio takmičenje u "D" grupi kao prvoplasirana ekipa, dok je posle 1958. godine ovo bio prvi poraz Čelzija na "Stamford bridžu" u utakmicama evropskih kupova.

Vlade Divac

Sakramento je 18. marta u Los Anđelesu pobedio Kliperse 104:83 (8:24, 33:21, 27:23, 36:15), iako su domaći u drugoj četvrtini vodili sa 23 poena prednosti. Zahvaljujući odličnoj igri jugosloslovenskih košarkaških asova, Vlade Divca i Predraga Stojakovića, koji su bili najefikasniji igrači svoje ekipe, "Kraljevi su sprečili iznenađenje i na kraju slavili ubedljiv trijumf.

Divac je za 35 minuta postigao 20 poena (8/12 dva poena, 4/8 sl. bacanja), uz pet skokova, dve blokade i jednu ukradenu loptu. Stojaković je za 29 minuta postigao isti broj poena (4/6 dva poena, 4/9 tri poena, 0/1 sl. bacanja), ukrao dve lopte, imao jednu asistenciju i jednu uhvaćenu loptu.

(Foto izvor: RAI)

Posle Kupa Italije, ekipa Sislija iz italijanskog grada Treviza osvojila je i drugi trofej ove sezone. U finalnoj utakmici Kupa šampiona za odbojkaše u Trevizu, pred oko 4.000 gledalaca, italijanski šampion savladao je nemački Fridrihshafen sa 3:1 u setovima (25:21, 25:20, 23:25, 25:15) i po drugi put zaredom postao pobednik najjačeg evropskog klupskog takmičenja. Veliki doprinos novom trijumfu italijanske ekipe dao je jugoslovenski odbojkaški reprezentativac Nikola Grbić (na slici sa peharom).

Nenad Peruničić

Ekipe Kila iz Nemačke i Barselone iz Španije gotovo su sigurni učesnici finalne utakmice Lige šampiona za rukometaše. U prvoj polufinalnoj utakmici u Kilu, domaći tim je sa ubedljivih 32:21 savladao zagrebački Badel 1862, a jedan od najzapaženijih igrača pobedničke ekipe bio je Nenad Peruničić koji je postigao šest golova. Barselona je takođe bila negostoljubiv domaćin, pošto je slovenačku ekipu Laško, za koju igraju jugoslovenski reprezentativci Nikola Škrbić, Dejan Perić i Rastko Stefanović, savladala sa 14 golova razlike (39:25).

Evropska liga za košarkaše, prve utakmice četvrtfinala - učinak jugoslovenskih igrača

Efes Pilsen (Turska) - Asvel (Francuska) 93:85 (46:38)

Predrag Drobnjak (Efes Pilsen): 23 poena (7/10 dva poena, 2/3 tri poena, 3/6 sl. bacanja) i šest skokova za 38 minuta.

Panatinaikos (Grčka) - Cibona (Hrvatska) 73:62 (36:29)

Dejan Bodiroga (Panatinaikos): 18 poena (8/10 dva poena, 0/1 tri poena, 2/2 sl. bacanja), šest skokova i četiri asistencije za 30 minuta. Željko Rebrača (Panatinaikos): 11 poena (5/9 dva poena, 1/1 sl. bacanja) i pet skokova za 26 minuta.

Barselona (Španija) - Olimpija Union (Slovenija) 70:67 (33:32)

Milan Gurović (Barselona): osam poena (3/5 dva poena, 0/3 tri poena, 2/2 sl. bacanja), po dva skoka i ukradene lopte za 21 minut.

Makabi (Izrael) - PAF (Italija) 62:65 (35:40)

Marko Jarić (PAF): 13 poena (5/7 dva poena, 1/1 tri poena), tri skoka, po jedna asistencija i ukradena lopta za 32 minuta.

Polufinale Kupa Saporte - prva utakmica - učinak jugoslovenskih igrača

Lietvos Ritas (Litvanija) - Kinder (Italija) 70:60 (37:33)

Predrag Danilović (Kinder): 10 poena (2/11 dva poena, 0/5 tri poena, 6/6 sl. bacanja), sedam skokova, tri asistencije i dve ukradene lopte za 39 minuta.

Evropska liga za košarkaše, druge utakmice četvrtfinala - učinak jugoslovenskih igrača

Asvel (Francuska) - Efes Pilsen (Turska) 77:60 (32:31)

Predrag Drobnjak (Efes Pilsen): 13 poena (3/6 dva poena, 1/1 tri poena, 4/4 sl. bacanja) i sedam skokova za 35 minuta.

Cibona (Hrvatska) - Panatinaikos (Grčka) 63:69 (32:41). Panatinaikos se kvalifikovao na fajnal-for.

Dejan Bodiroga (Panatinaikos): 16 poena (4/9 dva poena, 8/11 sl. bacanja), šest skokova za 37 minuta.

Željko Rebrača (Panatinaikos): 11 poena (4/7 dva poena, 3/5 sl. bacanja) i 10 skokova za 28 minuta.

Olimpija Union (Slovenija) - Barselona (Španija) 71:64 (41:34)

Milan Gurović (Barselona): osam poena (1/1 dva poena, 2/5 tri poena) za 19 minuta.

PAF (Italija) - Makabi (Izrael) 73:80 (36:45)

Marko Jarić (PAF): 10 poena (5/7 dva poena, 0/3 tri poena), tri ukradene lopte za 25 minuta.