SPORTSKI GLOBUS

Kovačević u zagrljaju svojih saigrača posle drugog gola

Kovačević doneo Juventusu titulu?

Darko Kovačević je postigao dva gola na gostovanju protiv Intera i Juventusu doneo nova tri boda, koji će mu najverovatnije obezbediti 26. prvenstvenu titulu - 2:1.

Posle 30. kola ekipa iz Torina je na čelu tabele italijanskog fudbalskog šampionata sa 65 bodova, pet više od rimskog Lacija, koji je igrao samo nerešeno 3:3 sa Fiorentinom u Firenci. Treći gol za Rimljane postigao je Siniša Mihajlović iz jedanesterca u 89. minutu.

Kovačević, koji je golom u 88. minutu, trasirao Juventusu put u prošlonedeljnu pobedu protiv Bolonje, u 55. minutu je majstorski lobovao izašlog Anđela Perucija za vođstvo gostiju od 1:0.

Jedanaest minuta pre kraja Kovačević je, koristeći svoju visinu i snagu, nadskočio golmana Perucija i loptu po drugi put poslao iza njegovih leđa.