"Rebarce" podsetio na stare dane

Željko Rebrača šutira preko Vilijamsa (Nju Džersi)

Auburn Siti, SAD, 15. decembar - Posle dužeg vremena Željko Rebrača je dobio veću minutažu u ekipi Detroita i ukazanu priliku iskoristio na najbolji mogući način. Za 20 minuta koliko je proveo na parketu u utakmici protiv Nju Džersi Netsa (pobeda Detroita 101:91), jugoslovenski centar je postigao rekord sezone od 21 poena (5/6 šut iz igre, 11/12 sa linije slobodnih bacanja) i uhvatio tri lopte.

Popularni "Rebarce" je samo u drugoj četvrtini ubeležio 16 poena i bio najzaslužniji za rezultatski preokret, jer su tokom prvog dela igre "Pistonsi" bili u zaostatku od 13 poena (9:21). Pored Rebrače, najefikasnijeg igrača pobedničke ekipe, veliki doprinos dali su i drugi "rezervisti", Korlis Vilijamson (17 poena) i Džon Beri ( 12 poena).

U poraženom timu, zapaženiji od ostalih bili su Lusius Heris sa 18 i Džejson Kid sa 15 poena.

Drobnjakovo "zakucavanje"

Klivlend, SAD, 16. decembar - Košarkaši Sijetla zabeležili su 14. trijumf ove sezone savladavši kao gosti ekipu Klivlenda rezultatom 111:98. Predrag Drobnjak je za 32 minuta postigao rekord karijere od 23 poena (10/18 šut iz igre, 3/5 slobodna bacanja), uz četiri uhvaćene lopte, po tri asistencije i ukradene lopte. Vladimir Radmanović je bio na nivou svojih dobrih igara i za 24 minuta stigao do brojke od 11 poena.