Stojaković najzaslužniji za pobedu Sakramenta

Stojaković "zakucava" protiv Memfisa

Njujork, SAD, 13. januara (Tanjug) - Tradicija u međusobnim duelima Sakramenta i Memfisa u "Arko" areni, ni ovog puta nije izneverena.

Pred više od 17.000 navijača "kraljevi" su, predvođeni jugoslovenskim reprezentativcem Predragom Stojakovićem, deseti put uzastopno savladali Memfis (106:98) na svom terenu.

Fantastičnu partiju, zbog koje je proglašen najkorisnijim akterom utakmice (MVP) Stojaković je krunisao sa 30 koševa, osam skokova, dve asistencije i dve ukradene lopte.

Jedini koji je konkurisao Stojakoviću za MVP bio je Španac Po Gasol iz poraženog tabora. Njegov učinak je bio, skoro, za "desetku" zbog 26 poena i 12 uhvaćenih lopti, ali, imao je i šest "prodatih", za razliku od jugoslovenskog asa, koji je za 36 minuta izgubio samo jednu loptu.

Vlade Divac je na terenu proveo šest minuta manje od svog zemljaka, rivalu ubacio samo devet poena, ali je sa deset uhvaćenih lopti, zajedno sa Krism Veberom bio najbolji skakač Sakramenta. Divac je, pritom, imao i šest asistencija.

Veber je, takođe, imao zapaženu ulogu u ovom meču. Skakački učinak bio mu je isti kao i kod Divca, ni po broju asistencija nije se razlikovao od centra jugoslovenskog nacionalnog tima, jedino je bio efikasniji. Utakmica je završio sa 22 koša. Treći na listi strelaca u Sakramentu bio je Majk Bibi sa 17 poena.

Za razliku od Divca i Stojakovića YU dvojac u Sietlu - Predrag Drobnjak i Vladimir Radmanović, pretrpeo je još jedan poraz.

Pune tri četvrtine "supersonični" su kontrolisali i igru i rezultat. Uoči poslednjih 12 minuta imali su prednost od pet poena (71:66). Neobjašnjivo, stali su u odlučujućem periodu, postigli samo osam, a primili 21 koš i poraz je bio neminovan.

Radmanović je počeo utakmicu u startnoj petorci. Odigrao je, međutim, samo četiri minuta. U svim kolonama ostale su mu upisane nule, osim u onoj gde se sabiraju skokovi. Ni tu se nije proslavio, pošto je imao samo jednu uhvaćenu loptu.

Drobnjak je, za 25 minuta, postigao šest poena, ali uz šut iz igre: 3-11. Doduše, imao je pet skokova i četiri asistencije, što je, opet, ispod njegovog renomea. Jedina svetla tačka među "supersoničnim" bio je plejmejker Geri Pejton, koji je utakmicu završio sa 21 košem i sedam asistencija.