Sakramento "preslišao" oslabljene Lejkerse

Sakramento, SAD, 16. januar 2004 - Sakramento je u svom prepoznatljivom furioznom naletu kada igra kao domaćin, sa parketa "Arko arene" "počistio" Los Anđeles Lejkerse rezultatom 103:83.

Doduše, "jezeraši" su igrali bez svojih glavnih zvezda, Kobija Brajanta, Šekila O'Nila i veterana Karla Melouna, tako da Sakramento, predvođen Predragom Stojakovićem nije imao previše težak zadatak. "Kraljevi" su nakon treće četvrtine imali prednost od 27 poena (82:55), pa je u poslednjoj četvrtini trener Rik Adelman povukao sa terena svoje glavne vedete i šansu pružio igračima sa klupe.

Naši asovi su bili izuzetno zapaženi. Stojaković je bio najefikasniji u svojoj ekipi sa 23 poena (6/6 za dva poena, 2/6 za tri poena, 5/5 sl. bacanja, 33 minuta u igri), uz šest uhvaćenih lopti i tri asistencije.

Vlade Divac je carevao pod oba obruča, a za 27 minuta je ubeležio 11 poena, šest skokova, sedam asistencija i dve blokade. U redovima Sakramenta istakli su se i Majk Bibi sa 21, odnosno Bred Miler sa devet poena, ali i 14 uhvaćenih lopti.

U oslabljenim Lejkersima najjači utisak ostavio je Karim Raš koji je sa 30 poena bio i najefikasniji akter susreta.