Savo, Keža i Darko rešetaju mreže

Savo Milošević (crveni dres) u akciji

Madrid, ŠPANIJA, 25. maja (Tanjug) - U meču 35. kola prvenstva Španije u Barseloni je ekipa domaćeg Espanjola savladala tim Alavesa sa 3:1, a srpski internacionalac Savo Milošević bio je dvostruki strelac - u 41. i 47. minutu (drugi gol dao je iz penala).

U susretu Malaga-Real Sosijedad, koji su gosti dobili sa 2:0, drugi pogodak je postigao Darko Kovačevcih u 88. minutu.

Rezultati ostalih utakmica: Atletiko-Viljareal 3:2, Atletik-Santander 2:1, Selta-Korunja 3:0, Rajo Valjekano-Osasuna 0:0, Valensija-Real Madrid 1:2, Majorka-Sevilja 1:3, Uelva-Barselona 1:3, Betis-Valjadolid 2:2, Malaga-Real Sosijedad 0:2.

Tabela: Real Sosijedad 72 boda, Real Madrid 71, Korunja 66, Selta 57, Valensija 56, Atletik 51 bod, itd.

Hag, HOLANDIJA, 25. maja (Tanjug) - U 33. kolu prvenstva Holandije danas je vodeći tim PSV Ajndhovena pobedio na svom terenu ekipu Utrehta sa 2:0, a strelac drugog pogotka bio je Mateja Kežman sa "bele tačke" u 30. minutu.

To je 35. gol 23-godišnjeg srpskog fudbalera, koji ubedljivo vodi na listi najboljih strelaca holandskog prvenstva: drugoplasirani Pjer van Hojdank iz Fejenorda zaostaje sedam pogodaka.

Rezultati ostalih utakmica: Tvente-Ajaks 1:2, Vilem II-Fejenord 1:1, NEC Nijmegen-Cvole 0:0, NAC Breda-AZ Alkmar 4:0, Ekselzior-Vitese 4:4, Grafšap-Groningen 1:0, Heerenven-RBC Rozendal 6:0 i Roda-RKC Valvajk 1:0.

Tabela: PSV Ajndhoven 83 boda, Ajaks 80, Fejenord 77, Roda 50, NAC Breda 49, NEC Nijmegen 48 bodova, itd.