Zvezda - Krka 78:77

Beograd, 20. marta 2004. (Beta) - Košarkaši beogradske Crvene zvezde pobedili su večeras Pivovarnu Laško 78:77 (45:38) u poslednjem, 26. kolu Jadranske lige.

U današnjoj utakmici u hali "Pionir" Zvezda se još jednom poigrala sa živcima navijača i umalo od dobijene utakmice doživela poraz.

Pivovarna Laško je imala poslednji napad pri rezultatu 78:76 za Zvezdu. Bio je dosuđen faul nad jednim igračem Pivovarne Laško, koji je pogodio samo jedno slobodno bacanje i Zvezda je došla do 18. trijumfa u sezoni, uz sedam poraza.

Najefikasniji igrač utakmice bio je kapiten Zvezde Igor Rakočević sa 23 poena, dok je u ekipi Pivovarne Laško najviše poena postigao Joksimović - 21.

Posle meča, trener Zvezde Zmago Sagadin rekao je da je njegov tim 35 minuta dobro igrao, a onda je izgubljenim loptama dozvolio Laškom da se vrati u meč.

"Posle dužeg vremena primili smo malo poena, dobro smo odigrali u odbrani, skok je bio solidan. Zasluženo smo dobili, ali bez potrebe u dramatičnoj završnici", rekao je Sagadin.

Na konferenciji za novinare u ime Pivovarne Laško pojavio se pomoćni trener Sebastijan Krašovec, koji je čestitao Zvezdi na pobedi i poželeo joj sreću na fajnal-foru.

Utakmica je počela minutom ćutanja za žrtve nasilja na Kosovu i Metohiji, a igrači i stručni štab Crvene zvezde nosili su crni flor.

*****

Budućnost - Refleks

Podgorica, 20. marta 2004. (Beta) - Košarkaši Budućnosti oprostili su se od učešća u ovogodišnjoj Jadranskoj ligi trijumfom nad oslabljenim Refleksom - 97:83 (29:21, 17:22, 30:20, 21:20).

Tim iz Železnika, koji je igrao bez čitave prve petorke (Zoroski, Stefanović, Kimani i Frimen su povređeni, a Aškrabić je odmarao pred duel sa Hapoelom u polufinalu ULEB Kupa) dostojan rival bio je samo u prvih 20 minuta, kada je rezultat bio 46:43.

Domaći su u nastavku dodali gas i početkom poslednje četvrtine definitivno razrešili sve dileme, kada su nakon trojki Pajovića i Petrovića stigli do 19 pogodaka viška (82:63).

Najefikasniji igrač susreta bio je Veselin Petrović sa 23 poena (za tri 8-5, za dva 4-4). Sem njega, dvocifren košgeterski učinak u redovima Budućnosti imali su i Dejan Milojević (18 pogodaka, uz to i 13 skokova, pet ukradenih lopti i četiri asistencije), Ninoslav Marjanović (16, dvojke 8-7), Miloš Minić (14) i Ivan Koljević (13).

Kod "pantera", Vanja Plisnić je postigao 14, a po poen manje imali su Mile Ilić i Vukašin Mandić.

*****

Krka (Novo Mesto, SLOVENIJA) - Lovćen (Cetinje, SRBIJA I CRNA GORA) 101:72 (Gnjidić 22, Gilbert 22, Antonijevič 19 - Stevović 19, Rakočević 10, Pešić 9)

*****

Rezultati ostalih utakmica poslednjeg kola i plasman

NAPOMENA: Pre fajnal-fora Zvezda i Olimpija će u Ljubljani 27. marta odigrati odloženi meč, koji neće imati rezultatski značaj

14. Lovćen             5-21

Učesnici fajnal-fora Jadranske lige, koji će biti odigran od 16. do 18. aprila u Zagrebu, su Crvena zvezda, Refleks, Cibona i Olimpija. U polufinalu finalnog turnira igraće beogradski klubovi Crvena zvezda i Refleks, a drugi par su zagrebačka Cibona i Olimpija.

Prošlogodišnji pobednik Jadranske lige bio je Zadar, koji je u finalu savladao izraelski Makabi.