Zvezda - Zadar 96:91

Beograd, 6. marta 2004. (Beta) - Košarkaši beogradske Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu ekipu Zadra 96:91 (17:29, 14:22, 30:15, 35:26) u 24. kolu Jadranske lige.

Zvezda je u današnjem meču igrala od očaja do sjaja.

Prvo poluvreme završeno je prednošću Zadrana od 20 poena (51:31) koji su nagovestili mogućnost da "crveno-bele" pobede i u Beogradu.

Međutim, drugo poluvreme proteklo je u znaku Zvezde, koja je uz pomoć publike i preciznim šutevima za tri poena, uspela da dostigne prednost gostiju.

Treću četvrtinu Zvezda je dobila sa 30:15, odnosno sa minus 20 dolazi na samo minus četiri poena prednosti.

Do kraja meča, Zvezda je uspela da dođe do vođstva i pobede, za koju je najzaslužniji plejmejker Igor Rakočević koji je bio i naefikasniji igrač meča sa 33 poena.

Zvezda je ovom pobedom praktično osigurala učešće na završnom turniru Jadranske lige, dok Zadar neće biti u prilici da brani titulu, osvojenu prošle godine.

"Prezadovoljan sam pobedom. U poslednje vreme ne briljiramo, a danas je bilo posebno psihološki teško, jer je trebalo dobiti pred domaćom publikom. Imperativ pobede sputao nas je u prvom poluvremenu, ali smo u drugom odigrali briljantno i čestitam momcima na igri", rekao je trener Zvezde Zmago Sagadin novinarima posle meča.

Trener Zvezde je naveo da je njegov tim "diktirao tempo i umarao protivnika".

"Znao sam da Zadar ne može da izdrži u istom tempu. Dvadeset poena minusa izgledalo je ogromno, ali mi znamo da jurimo", rekao je Sagadin.

Trener Zadra Danijel Jusup bio je razočaran što njegovi košarkaši nisu savladali Zvezdu i drugi put u sezoni.

"Čestitam Zvezdi na zasluženoj pobedi. Mi smo imali priliku za pobedu, jer smo imali 20 poena razlike u poluvremenu, ali to nismo uspeli da sačuvamo, pre svega zato što smo zbog pet ličnih grešaka ostali bez plejmejkera Vladovića u drugom poluvemenu. Krivo mi je što nismo pobedili", rekao je Jusup.

*****

Krka - Refleks 72:71

Beograd, 6. marta 2004. (Beta) - Košarkaši Refleksa doživeli su drugi uzastopni poraz u Jadranskoj ligi, pošto su večeras u 24. kolu u Novom Mestu poraženi od Krke 71:72 (21:10, 9:22, 20:23, 21:17).

Refleks je bio bolji u skoro svim segmentima igre, ali nije uspeo da nadoknadi veliku razliku koju su domaćini stekli u drugoj četvrtini. Gostujući košarkaši imali su čak sedam promašenih slobodnih bacanja.

Utakmica nije imala nikakvog takmičarskog značaja, a gostujući tim kao da je više razmišljao o revanš meču četvrtfinala ULEB Kupa, koji u utorak igraju protiv Huventuda u Badaloni.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Klarens Gilbert, koji je postigao 20 poena za Krku. Sledio ga je Mindaugas Budzinauskas sa 16.

Vanja Plisnić postigao je 19 poena za Refleks, a Bojan Popović 14.

Refleks u sledećem kolu dočekuje Crvenu zvezdu.

*****

Budućnost - Zagreb 80:65

Podgorica, 5. marta 2004. (Beta) - Košarkaši Budućnosti pobedili su večeras na svom terenu Zagreb sa 80:65 (19:15, 28:18, 15:22, 18:10), u 24. kolu Jadranske lige, čime su došli na šesto mesto na tabeli, koje im je obezbedilo učešće u ULEB kupu sledeće sezone.

Podgoričani su na to mesto došli posle poraza Zadra od Crvene zvezde u Beogradu, čime su zamenili mesta na tabeli sa hrvatskim timom.

Pobednik duela u "Morači" bio je poznat već u 14. minutu, kada je, nakon serije domaćih 11:0, rezultat bio 30:16. Zagrepčani su do kraja meča samo jednom ozbiljnije pripretili (smanjili na 62:57), ali su "plavi" dodali gas i sa sedam vezanih koševa razrešili sve dileme.

Najveću prednost domaći su imali na početku 40. minuta, kada je na semaforu stajalo 80:61.

U redovima Budućnosti najefikasniji je bio Ivan Koljević sa 17 poena (12 u drugoj četvrtini) i Mladen Šekularac sa 15 (13 u prvoj četvrtini). Još tri igrača su imala dvocifren učinak - Dejan Milojević i Entoni Stenli postigli su po 13, a Ninoslav Marjanović 11 poena.

Na drugoj strani, Marko Tomas je sa 16 poena predvodio svoj tim, dok je njegov imenjak Piplović postigao dva manje.

*****

Široki Hercegtisak (Banja Luka, BOSNA I HERCEGOVINA) - Lovćen (Cetinje, SRBIJA I CRNA GORA) 90:74 (Frano Čolak 24, Domagoj Pinjuh 22 - Marko Rakočević 20, Zoran Milović 17).