Uniks - Hemofarm 76:52

Beograd, 2. marta 2004. (Beta/Tanjug) - Košarkaši vršačkog Hemofarma poraženi su večeras u ruskom gradu Kazanju od ekipe Uniksa sa 52:76 (19:12, 19:18, 14:10, 24:12), u prvoj utakmici četvrtfinala Fiba Evrolige.

Drugi meč igra se već u petak u Vršcu. Igra se do dve pobede, a eventualna majstorica 10. marta.

Od početka večerašnjeg susreta obe ekipe opredelile su se za čvrstu odbranu. U takvoj igri Hemofarm je prve poene postigao tek sredinom prve četvrtine, "trojkom" Nebojše Bogavca. Naredne poene Vrščani su postili tek posle nekoliko minuta, a u 9. minutu rezultat je bio 12:9 za domaćine.

U nastavku susreta Vrščani su uspeli da malo konsoliduju svoju igru, odbrana je dobro funkcionisala, ali problema je bilo u napadu. U poslednjoj četvrtini krenulo je Lamaru Griru (tri "trojke") i Krisu Enstiju (pet "trojki"), što je domaćim košarkašima donelo ubedljivu pobedu.

Posle utakmice trener Hemofarma Aco Petrovic izrazio je nezadovoljstvo igrom i rezultatom.

"Pobeda domaćina je apsolutno zaslužena. Imali smo isti broj napada ali su bili veoma loši. U dva navrata kada bismo se približili Uniksu, domaći igrači ušli su u seriju preciznih šuteva", rekao je Petrović.

Dvorana sportova u Kazanju. Gledalaca: 1.000. Sudije: Buzinovski (Poljska) i Bodnar (Mađarska).

UNIKS: Krjapa 2, Miloserdov 3, Kurbakov 3, Stombergas 18, Samoiljenko 4, Ensti 18, Zukauskas 6, Grir 13, Mursep 9, Zozulin, Lobanov.

HEMOFARM: Bogavac 6, Bakić, Božić 7, Stefanović 2, Misanović, Popović 20, Borisov, Henderson 4, Đikanović, Topić 5, Tica 3, Vasiljević 5.

Rezultati prvih utakmica četvrtfinala košarkaške FIBA Evrolige: Marusi (Grčka) - Aris (Grčka) 85:76, Ural (Rusija) - Iskar (Izrael) 96:91, UNIKS (Rusija) - Hemofarm (SCG) 76:52, Dinamo (Rusija) - Hapoel Tel Aviv (Izrael) 82:92.

Revanš mečevi će biti odigrani 5. i 6. marta, a eventualne majstorice su na programu 10. marta.