Refleks - Cibona 81:78

Beograd, 29. februara 2004. (Beta) - Košarkaši Refleksa poraženi su večeras u Železniku od zagrebačke Cibone sa 81:78 (19:28, 16:20, 23:16, 23:13), u 23. kolu Jadranske lige.

Najefikasniji u ekipi iz Železnika bio je Branko Jorović sa 21 poenom, dok je Milan Majstorović postigao 14.

U ekipi Cibone najviše poena 20, postigao je debitant i najnovije pojačenje "vukova", Marko Popović, dok je Davor Kus završio meč sa poenom manje.

Refleks, koji je dobio prethodnih 14 mečeva u svim takmičenjima, odlično je ušao u utakmicu, poveo sa 10:0, a do poluvremena "panteri" su stekli prednost od 13 poena (48:35).

Medutim, drugo poluvreme pripalo je Zagrepčanima, koji su razliku sve vreme držali ispod deset poena, da bi u poslednjih pet minuta susreta serijom Popovića i Kusa došli do preokreta.

Presudni detalj na utakmici dogodio se u 35. minutu, kada je Frendu Kimaniju sviran faul u napadu, a zatim mu je zbog protesta dodeljena i tehnička greška.

Popović je bio siguran sa linije penala, a zatim je sa nova dva poena prvi put doveo Zagrepčane u vođstvo 72:71, da bi potom trojkama Mance i Kus napravili ispostavilo se na kraju nedostižnu prednost.

Železnik je u finišu imao priliku da stigne do pobede, ali je je pri rezultatu 79:77 za Cibonu, kapiten domaćih Ognjen Aškrabić promašio "otvoren" šut za tri poena.

Posle meča trener Refleksa Vlade Đurović rekao je da je ovaj poraz bez posledica, ali da je šteta što su pokvarili pobedničku seriju.

"Teško smo mogli da dobijemo utakmicu sa samo dva raspoložena igrača - Jorovićem i Majstorovićem. Imali smo jako malu pomoć od naših stranaca. Redži Frimen je tu da pravi razliku i od njega se očekuje više. Ključne poene postigao je Kus, baš kada ga je čuvao Frimen", kazao je Đurović novinarima.

Trener Cibone Dražen Anzulović ocenio je da je zahvaljujući kvalitetnoj igri u nastavku susreta njegov tim stigao do pobede.

"Loše smo otvorili utakmicu, nismo imali pravi ritam igre, međutim, sve smo to ispravili u drugom poluvremenu koje smo odigrali kvalitetno", rekao je Anzulović.

On je izrazio zadovoljstvo igrom debitanta u dresu Cibone Marka Popovića i dodao da posle ove pobede "ne beži od uloge favorita na fajnal-foru", čiji je Zagreb domaćin.

*****

Zagreb - Zvezda 98:91

Zagreb, HRVATSKA, 28. februara 2004. (Beta) - Košarkši beogradske Crvene zvezde izgubili su danas u gostima od ekipe Zagreba sa 91:98 (21:27, 21:17, 20:27, 29:27), u utakmici 23. kola Jadranske lige.

To je šesti poraz Zvezde u regionalnom takmičenju, i trenutno taj klub zauzima treću poziciju na tabeli. Zagrebu, koji je na 10. mestu, ovo je bila osma pobeda.

Meč u dvorani "Trnsko" u Zagrebu, pred oko 1.000 gledalaca, bio je odlično organizovan, i prošao je bez ijednog incidenta.

Zagreb je odigrao znatno agresivnije, sa više volje i želje i na kraju potpuno zasluženo stigao do osmog trijumfa u Ligi. Domaćin je dobro ušao u meč, bekovi iz Zagreba lako su probijali "prvu liniju" odbrane Beograđana, što je krajem prve četvrtine rezultatiralo vođstvom od šest poena (27:21).

Sredinom prve četvrtine, igrač Zagreba Damir Miljković je, nakon postignutog poena, pao i polomio ključnu kost.

U 12. minutu, posle" trojke" Marka Tomasa i poena Joška Garme, Zagreb je stigao do 11 poena plusa, što je bila najveća prednost na meču.

Zvezda je uzvratila serijom od 10:2, i u 14. minutu prišla na samo četiri poena minusa, a prvo poluvreme izabranici Zmaga Sagadina završili su sa dva poena manje od domaćina.

U trećoj četvrtini viđena je, međutim, ista slika kao i u prvoj, i u finišu te deonice meča domaćin je ponovo stigao do 10 poena prednosti (62:52).

Na početku poslednje četvrtine, Zvezda je "trojkama" Rakočevića i Gorana Jeretina prišla na svega minus tri (71:68), a četiri minuta pre kraja susreta poenima Jeretina dolazi i do minus dva. To je, međutim, bilo sve što je Zvezda danas uspela da učini.

Pobedu Zagrebu u finišu je obezbedio, sa dve "trojke", Krešimir Jelavić.

Posle meča treneri su se saglasili u oceni da je bolji skok odlučio pobednika.

Strateg Zvezde Zmago Sagadin naveo je da je Zagreb pokazao veću volju, borbenost i agresivnost. "Ipak, presudan je bio skok. Previše smo koševa primili, teško je dobiti na strani ako primiš 100 poena", dodao je Sagadin.

Prema njegovim rečima, Zagreb je odigrao oštro, koliko su to sudije dozvolile, a njegov tim nije znao na to da odgovori.

Trener Zagreba Joško Pulja čestitao je svojim igračima. "Pružili smo maksimalnu igru, ipak, najžalije mi je Miljkovića, kome je pukla ključna kost. Pobeda mi je draga ali me je istovremeno i zabrinula", rekao je Pulja.

Najbolji igrač meča Ivan Tomas, sa 26 poena, devet skokova, 10 asistencija i 10 faulova na njemu (indeks korisnosti 41), izjavio je da je publika puno pomogla njegovom timu.

"Kada dolazi Crvena zvezda nije nam potreban neki poseban motiv, svi smo hteli da pokažemo koliko vredimo", kazao je Tomas.

*****

Banjalučka pivara - Budućnost 89:95

Beograd, 28. februara 2004. (Beta) - Košarkaši podgoričke Budućnosti savladali su večeras u gostima Banjalučku pivaru sa 95:89 (24:21, 21:21, 21:15, 29:32), u utakmici 23. kola Jadranske lige.

U timu Budućnosti najefikasniji su bili Dejan Milojević sa 19 poena, Mladen Šekularac i Ivan Koljević sa po 18 poena. U ekipi Banjalučke pivare najbolji strelac bio je Feliks Kojadinović sa 15 poena.

*****

Lovćen - Olimpija 75:94

Cetinje, 29. februara 2004. (Beta) - Košarkaši Lovćena izgubili su večeras na Cetinju od ljubljanske Olimpije 94:75 (25:23, 23:19, 24:20, 22:13), u 23. kolu Jadranske lige.

U ekipi Lovćena najviše poena 20, postigao je Darko Vujačić, Zoran Milović je imao 15, a Ranko Stevović 14 poena.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Roberts Štelmahers i Smiljan Pavić sa po 17 poena, dok je Simon Petrov postigao 16.