Široki Brijeg - Refleks 70:87

Široki Brijeg, BOSNA I HERCEGOVINA, 21. februara 2004. (Beta) - Košarkaši beogradskog Refleksa pobedili su danas u gostima ekipu Širokog Brijega sa 87:70 (22:19, 15:17, 23:18, 27:16), čime su i praktično obezbedili učešće na završnom turniru Jadranske lige.

To je 14. uzastopna pobeda Refleksa u dva takmičenja - Jadranskoj ligi i Uleb kupu, čime je ostvaren novi rekord kluba. To im je i ukupno 18. trijumf u regionalnom takmičenju - u 22 utakmice.

Najefikasniji u ekipi Refleksa bio je Ognjen Aškrabić sa 29 poena, dok je Ivan Zoroski upisao 15. U poraženom timu Jasmin Perković i Martin Vanjak su zabeležili po 14 poena.

Refleks je ostao neprikosnoven na čelu Jadranske lige sa 18 pobeda. U narednom, 23. kolu, taj beogradski tim će sledeće subote dočekati zagrebačku Cibonu, trenutno drugoplasiranu ekipu.

Refleks nije imaio težak posao u večerašnjem susretu i igrao je koliko je bilo dovoljno da se savlada domaći tim. Izostala je i najavljivana velika podrška sa tribina, a utakmicu je u mirnoj atmosferi posmatralo nešto manje od 400 gledalaca.

Refleks je kontrolisao utakmicu, ali u prve tri četvrtine nije imao veću prednost. Tek u poslednjoj četvrtini igrači trenera Vlade Đurovića zaigrali su malo jače, i napravili ubedljivu razliku kojom je završen susret.

Trener beogradskog tima Đurović je izjavio posle utakmice da je očekivao "žešću atmosferu" i ocenio da je takva vrsta podrške "rezervisana" samo za druge beogradske timove - Partizan i Crvenu zvezfu.

"Igrali smo onoliko koliko je bilo potrebno. Aškrabić je odigrao izvanredno. On bi na svakoj utakmici mogao da daje ovoliko poena, ali ga ja ne držim toliko dugo u igri, čime sam ga ove sezone i oštetio. Večeras je morao da bude na terenu duže, jer nismo imali Frenda Kimanija", rekao je Đurović,

Što se tiče večerašnjeg protivnika, Đurović je samo ocenio da Široki nema "dovoljan kvalitet da pobedi njegovu ekipu", a zahvalio se i publici jer je meč prošao bez incidenata i provokacija.

"Od danas razmišljamo samo o Huventudu i Uleb kupu pošto nam ništa ne znači da li ćemo kao prvi ili četvrti otići na finalni turnir Jadranske lige", dodao je Đurović.

Trener Širokog Mladen Vučković čestitao je Refleksu, ne samo na večerašnjoj pobedi, nego na svim dobrim igrama u Jadranskoj ligi, kao i na plasmanu u četvrtfinale Uleb Kupa.

"Mislili smo da možemo da iskoristimo eventualno opuštanje Refleksa posle Uleb kupa. Igrali smo mlako, držali smo priključak tri četvrtine, a onda smo se jednostavno raspali. Nije nas išao ni šut, tako da zaista nismo imali šta da tražimo", kazao je Vučković.

*****

Zvezda - Banjalučka pivara 91:79

Beograd, 21. februara 2004. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu ekipu Banjalučke pivare sa 91:79 (21:13, 26:17, 21:23, 23:26,) u 22. kolu Jadranske lige.

Crvenoj zvezdi je to 16. pobeda u ovom reginalnom takmičenju, čime je praktično obezbedila plasman u "fajnal for".

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je kapiten Igor Rakočević sa 24 poena, dok je Milan Dozet postigao 15, Vladislav Dragojlović 11, a Čedomir Vitkovac 10.

U ekipi Banjalučke pivare najviše poena postigao je Feliks Stojadinović 17, a 15 poena je ubacio Nikola Glišović.

Zvezda je danas do trijumfa došla mnogo lakše nego što to krajnji rezultat pokazuje, a utakmicu protiv Banjalučke pivare izabranici Zmaga Sagadina praktično su već rešili u prvih dvadeset minuta.

Posle prvog perioda semafor je pokazivao 21:13 za "crveno-bele", u 19. minutu bilo je već velikih plus 18 (44:26), da bi sredinom treće deonice Zvezda stigla do maksimalne prednosti na susretu 58:34.

U poslednjih 15-ak minuta gosti iz Banjaluke nisu se predavali, što je na kraju rezultiralo pristojnim porazom od minus 12.

U 15. minutu utakmice u "Pioniru" u "crveno-belom" dresu debitovao je Slavko Vraneš, koji je za devet minuta postigao pet poena (1/2 za dva, 3/4 za jedan) i imao jedan skok, a svaki potez najvišeg košarkaša u Evropi (230 cm) publika je pozdravljala ovacijama.

Meč u dvorani "Pionir" odigran je pred nesto više od 2.500 gledlaca, a specijalni gosti utakmice bila su deca iz Instituta "Majka i dete", Dečije klinike u Tiršovoj i Instituta za radiologiju i onkologiju.

*****

Budućnost - Slovan 89:81

Podgorica, 21. februara 2004. (Beta) - Košarkaši podgoričke Budućnosti pobedili su večeras na svom terenu ekipu slovenačkog Slovana sa 89:81 (30:20, 25:24, 14:20, 20:17), u poslednjoj večerašnjoj utakmici 22. kola Jadranske lige.

To je 12. pobeda Budućnosti u tom regionalnom takmičenju, u kome je ove sezone pretrpela 10 poraza.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Ivan Koljević sa 21 poenom, dok je Mladen Šekularac upisao 18 poena. Odličan je ponovo bio i Dejan Milojević sa 16 poena i čak 14 skokova.

U poraženom timu Slovana najviše poena, 22, postigao je Domagoj Vidaković.

Budućnost je trenutno na šestoj poziciji Jadranske lige.

Lako, kao što se i očekivalo, košarkasi Budućnosti zabeležili su pobedu protiv Geoplin Slovana, a što je bitnije novi trener Podgoričana Zoran Martić trijumfom je započeo posao u Podgorici.

Susret je imao dva različita dela igre. Podgoričani su u prvom poluvremenu prosto punili koš protivnika, postigli čak devet trojki u 11 pokusaja. Blistali su Mladen Šekularac, koji je u prvoj četvrtini postigao 12 poena, kao i Ivan Koljevic, koji je u drugom periodu ubacio 16 poena, od čega četiri trojke iz pet pokušaja.

U drugom delu igre, posle rekordnog vođstva od 63:46 (24. minut), Podgoričani su se opustili i dozvolili protivniku da u 34. minutu priđu na svega dva poena (73:71). Tada su domaći ponovo pojačali tempo i meč bez problema priveli kraju.

Lovćen - Pivovarna Laško 79:83

Cetinje, 21. februara 2004. (Beta) - Košarkaši cetinjskog Lovćena izgubili su večeras na svom terenu od slovenačke ekipe Pivovarna Laško sa 79:83 (22:12, 15:27, 12:23, 30:21), u utakmici 22. kola Jadranske lige.

To je 17. poraz Lovćena u regionalnom takmičenju, u kome je ove sezone zabeležio samo pet pobeda. Ekipi Pivovarne to je 13. trijumf, koji joj je značajan u borbi za plasman na finalni turnir.

Kod Lovćena po 15 poena postigli su Ivan Ivanović i Marko Rakočević, dok je u pobedničkom timu najbolji bio Vladimir Mišković sa 23 poena, koji je tri puta pokušao i sva tri puta bio uspešan za tri poena.

U ekipi Pivovarne dobru partiju pružio je i Igor Jokić sa 19 poena - od toga pet "trojki" iz sedam pokušaja.