Bamberg - Hemofarm 70:79

Beograd, 20. februara 2004. (Beta) - Košarkaši vršačkog Hemofarma plasirali su se večeras u četvrtfinale Fiba Evrolige, pošto su i u revanš meču u gostima nemačkom Bambergu pobedili sa 79:70 (18;17, 16:23, 28:16, 17:14).

Pre tri dana u Vršcu, u prvoj utakmici bilo je 80:66 za Hemofarm.

U vršačkoj ekipi najefikasniji večeras bio je ponovo Milenko Topić sa 21 poenom, a tome je dodao i osam skokova. Uz Topića odličnu partiju pružio je i Nebojša Bogavac sa 18 poena, šest asistencija i tri skoka.

U poraženom timu bolji od ostalih bili su Derek Tejlor i Rik Stafor sa po 13 poena.

Meč je odlučen u trećoj četvrtini, koja nije počela povoljno za Vrščane. Košem za tri poena Bamberg je došao u vođstvo od 45:34. Ubrzo posle toga, Hemofarm je pojačao igru u odbrani i u napadu, pa je serijom od 10:0 stigao do izjednačenja. Taj deo igre gosti su dobili sa 28:16.

Bamberg je imao još jednu priliku, kada je na dva minuta pre kraja meča smanjio prednost Hemofarma na samo četiri poena. Tu šansu, domaćin nije iskoristio, pre svega zahvaljujući dobroj odbrani gostujućeg tima.

U četvrtfinalu Hemofarm čeka ekipa ruskog Uniksa iz Kaznja, koja je pobedila novosadsku Vojvodinu u osmini finala.

*****

Vojvodina - Uniks 73:85

Novi Sad, 20. februara 2004. (Beta) - Košarkaši novosadske Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u četvrtfinale Fiba Evrolige pošto su i večeras, u revanš suretu u Novom sadu, izgubili od ruske ekipe Uniks iz Kaznja sa 73:85 (23;24, 11:20, 19:21, 20:20).

Novosađani su i u prvoj utakmici, pre tri dana u Kaznju, poraženi sa 67:77.

U večerašnjem meču u pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Kris Anstej sa 17 poena, dok je igrač Vojvodine Nenad Čanak upisao 19 poena.