Hemofarm - Bamberg 80:66

Vršac, 17. februara 2004. (Beta) - Košarkaši vršačkog Hemofarma pobedili su večeras na svom terenu nemački Bamberg 80:66 u prvoj utakmici osmine finala FIBA Evrolige.

Revanš utakmica igra se u Nemačkoj za tri dana.

Hemofarm je u poslednjoj deonici došao do osetnije prednosti pre svega zahvaljujući šutevima za tri poena plejmejkera Saše Vasiljevića i krilnog centra Milenka Topića, ali i odličnoj odbrani.

Najefikasniji u Hemofarmu bili su Topić sa 18 i Petar Božić sa 16 poena, dok je u Bambergu najprecizniji bio Džejson Saser sa 18 poena.

Uniks Kazanj - Vojvodina 77:67

Novi Sad, 17. februara 2004. (Beta) - Košarkaši novosadske Vojvodine poraženi su večeras u Rusiji od ekipe Uniks Kazanj 77:67 (11:11, 25:23, 17:15, 24:18) u prvoj utakmici osmine finala FIBA Evrolige.

Pobednik meča je odlučen u poslednjoj četvrtini, kada je ruska ekipa stekla prednost od deset poena. U poslednjoj deonici Vojvodina je ostala bez Milana Gurovića koji je isključen na tri i po minuta zbog protesta.

Guroviću je sviran faul u napadu, nakon čega je žustro protestovao, pa su ga sudije isključile.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Stombergas sa 25 poena.

U Vojvodini su najefikasniji bili Nenad Čanak sa 19 i Kebu Stjuart sa 11 poena.