Refleks - Lovćen 105:68

Beograd, 14. februara 2004. (Beta) - Košarkaši Refleksa pobedili su večeras u 21. kolu Jadranske lige ekipu Lovćena sa 105:68 (22:21, 20:8, 33:20, 20:19) i tako ostvarili 12. uzastopni trijumf u ovoj godini i zadržali prvo mesto na tabeli ovog regionalnog takmičenja.

Tim iz beogradskog predgrađa zadržao je i nepobedivost domaćeg terena ove sezone, a do pobede je došao pomoću svih 12 igrača koji su bili prijavljeni za susret.

Najefikasniji u Refleksu bio je Saša Stefanović sa 18 poena, a sledio ga je Vanja Plisnić sa 14. Osim Bojana Krstovića koji je igrao 25 minuta, niko od domaćih košarkaša nije proveo na parketu duže od 20 minuta.

U ekipi Lovćena Zoran Milović postigao je 18, a Ranko Stevović 15 poena.

Gosti sa Cetinja bili su ravnopravan rival samo u prvoj četvrtini, kada nijedan tim nije imao stalno vođstvo, već se razlika kretala oko jednog poena. Početkom druge deonice igre, Refleks pravi seriju 26:1 i tada definitvno lomi utakmicu.

Prednost se povećavala do kraja, a najviša je bila 40 poena u 35. minutu, kada je posle akcije sa Vukašinom Mandićem, Bojan Krstović spektakularno zakucao i digao na noge obično mirnu i tihu publiku u Železniku.

*****

Slovan - Zvezda 81:77

Maribor, SLOVENIJA, 14. februara 2004. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde večeras su poraženi u gostima od Geoplin Slovana sa 77:81 (15:23, 11:16, 25:16, 26:26), u utakmici 21. kola Jadranske lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Milan Klepo sa 18 poena, dok je Dragiša Drobnjak postigao 17, a Miha Zupanc 12 poena.

U ekipi Crvene zvezde najviše poena postigao je Igor Rakočević 21, a Luka Bogdanović, Goran Jeretin i Aleksandar Đurić zabeležili su po 11 poena.

"Crveno-beli" su odigrali utakmicu za zaborav, a prvih 20 minuta u kojima su postigli samo 26 poena, sigurno je najslabije poluvreme od kada je trener Zmago Sagadin.

Zvezda je nervoznom i nepovezanom igrom počela susret, nije imala rešenje za zonsku odbranu domaćina i njihovu igru dva na dva u napadu, što je i rezultiralo vođstvom Slovana u šetom minutu od 13 poena prednosti.

Gosti su sa dve trojke Jeretna uhvatili priključak da bi potom Slovanu ponovo dozvolili da se "odlepi" serijom od 7:0, i da u 17. minutu stekne 16 poena prednosti, što je bio najveći plus na meču (37:21).

U drugom poluvremenu Zvezda je zaigrala malo bolje, a samo u trećoj deonici izabranici Zmaga Sagadina postigli su 25 poena, samo jedan manje nego u celom prvom poluvremenu i tako su prišli na minus četiri (55:51).

Na isteku 35. minuta poenima Igora Rakočevića prvi i jedini put došli su do izjednačenja - 66:66. Ipak, u završnici bez centarskog para, Aleksandar Đurić - Vladislav Dragojlović, koji su napustili teren zbog pet prekršaja, Zvezda nije imala snage za preokret.

*****

Split - Budućnost 72:65

Beograd, 14. februara 2004. (Beta) - Košarkaši podgoričke Budućnosti izgubili su danas u Splitu od istoimene ekipe sa 65:72 (18:17, 17:24, 14:22, 8:17), u utakmici 21. kola Jadranske lige.

To je bio 10 poraz Budućnosti, koji za njih znači definitavan oproštaj od plasmana na finalni turnir četiri ekipe Jadranske lige.

Pred oko 500 gledalaca u Splitu, Budućnost je bila bolja za jedan poen samo u prvoj četvrtini, da bi naredne tri izgubila, a u četvrtoj je tim iz Podgorice upisao samo osam poena, naspram 17 poena domaćeg tima.

Za devetu pobedu Splita, koji nema šanse za plasman na "Fajnal for", najzaslužniji su bili Roko Leni Ukić sa 15 poena, Mateo Kedžo i Damir Rančić sa po 13.

U poraženoj ekipi iz Podgorice najefikasniji je bio Entoni Stenli sa 14 poena, zatom Mladen Šekularac sa 12, dok je Dejan Milojević upisao 11 poena, devet skokova i tri ukradene lopte.