Budućnost - Zvezda 84:88

Podgorica, 1. februara 2004. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u subotu u gostima podgoričku Budućnost sa 88:84 (19:21, 21:16, 25:22, 23:25) u poslednjoj utakmici 19. kola Jadranske lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je kapiten Igor Rakočević sa 19 poena, dok je Goran Jeretin postigao 15.

Kapiten Budućnosti Dejan Milojević imao je 19 poena i 14 skokova, dok su po 18 poena imali Gavrilo Pajović i Mladen Šekularac.

Zvezda je do pobede došla jer je imala više nerava i znatno bolje odigrala u završnici. Svoju šansu imao je i domaćin, naročito kada je dva minuta i 21 sekundu pre kraja, pri rezultatu 79:80 za Beograđane, Jeretin napravio namernu ličnu grešku nad Veselinom Petrovićem.

Ivan Koljević je, međutim, tada realizovao samo jedan penal (Petroviću se ukazivala pomoć), a domaćin je onda izgubio loptu, što je kaznio Vuk Radivojević, pogotkom za tri poena - 80:83.

Kada je u narednom napadu i Ninoslav Marjanović pogodio trojku, pedesetak sekundi pre kraja, a zatim i Milojević ubacio jedan penal (84:83), činilo se da je domaćin bliži pobedi.

Sa time se, međutim, nije složio Čedomir Vitkovac, već je hladnokrvno pogodio iza linije 6,25 metara, a da na kraju ne bude dileme pobrinuo se Luka Bogdanović, koji je realizovao dva slobodna bacanja, posle faula domaćina kome je prethodno istekao napad.

Koliko je utakmica bila izjednačena, najbolje govori podatak da je najveće vođstvo domaćih iznosilo pet poena (26:21, 14.minut), a da su rekordnu prednost gosti imali u 31. minutu, kada je na semaforu stajalo 59:67.

*****

Refleks - Olimpija 91:69

Beograd, 31. januara 2004. (Beta) - Košarkaši beogradskog Refleksa ubedljivo su večeras savladali ljubljansku Olimpiju 91:69 u 19. kolu Jadranske lige.

Refleks je više nego zasluženo savladao Olimpiju i sigurni je učesnik završnice Jadranske lige.

Tim iz predgrađa Beograda u devet utakmica u januaru ove godine zabeležio je svih devet pobeda.

Najefikasniji u redovima Refleksa bili su Ognjen Aškrabić sa 24 i Frend Kimani sa 21 poenom. U Olimpiji najefikasniji je bio Robert Štelmahers sa 18 poena.

U prvom poluvremenu viđena je ravnopravna košarka, ali je Refleks u drugom poluvremenu predvođen Aškrabićem i razigranim Redžijem Frimenom dotukao Olimpiju, u čijim je redovima jedini raspoložen za igru bio Štelmahers.

*****

Zagreb (HRVATSKA) - Lovćen (Cetinje, SRBIJA I CRNA GORA) 98:83 (Šaronja 2, Miljković 11, Piplović 21, Pehar 6, I. Tomas 22, Tate 16, M. Tomas 18, Garma 2 - Tošić 12, Pelkić 3, Ivanović 9, Pešić 6, Stevović 20, Raičević 21, M. Rakočević 10, Vujačić 2).