SCG - Češka 37:30

(FOTO: handball-world.com)

Ljubljana, SLOVENIJA, 29. januara 2004. (Beta) - Rukometna reprezentacija Srbije i Crne Gore (SCG) danas je u Ljubljani savladala selekciju Češke 37:30 (21:16), u trećem, poslednjem kolu drugog kruga takmičenja na 6. Evropskom prvenstvu u Sloveniji.

S obzirom da je Nemačka pobedila Mađarsku rezultatom 28:23, "plavi" su zauzeli četvrto mesto u Drugoj grupi i igraće za sedmo mesto na EP.

U svakom slučaju, reprezentacija Srbije i Crne Gore nije uspela da obezbedi mesto koje vodi na ovogodišnje Olimpijske igre u Atini.

U današnjoj utakmici, rukometaši SCG poveli su lako na početku meča sa 3:0. Utakmicu je na desnom beku počeo Milorad Krivokapić, ali selektor Veselin Vujović je vrlo brzo zamenio indisponiranog igrača i umesto njega ušao je standardno dobar Nenad Maksić (strelac četiri gola).

Iako su Česi pokušavali do kraja poluvremena preuzmu inicijativu, uspeli su samo kontranapadima da onemoguće ekipu Srbije i Crne Gore da ne stvori veću prednost od pet, šest golova (26. minut 17:12, 29. minut 21:15). Tako je i prvi deo igre završen sa 21:16, ali je to bila i zasluga drugog golmana "plavih" Daneta Šijana, koji je odbranio dva penala i imao osam uspešnih intervencija.

Reprezentacija Češke odlično je počela drugo poluvreme i uspela da smanji prednost na 22:19. Zatim je selekcija SCG ponovo preuzela inicijativu i vrlo brzo pobednik je bio odlučen. U 56. minutu bilo je 35:28 i sve je bilo govoto.

U pobedničkom timu najefikasniji bili su Ratko Nikolić sa osam i Danijel Anđelković sa pet golova, koje je sve postigao u prvom poluvremenu, dok je u poraženoj ekipi najviše golova postigao Milan Berka (6).

Dvorana: SC "Tivoli". Gledalaca: oko 1.000. Sudije: Vakula i Ljudovik (obojica iz Ukrajine). Isključenja: SCG 6, Češka 10 minuta. Sedmerci: SCG 1(0), Češka 4(1).

SRBIJA I CRNA GORA: Perić, Šijan, Đurković 2, Kokir 2, Mi. Krivokapić 2, Ma. Krivokapić 4, Eklemović 3, Đukanović, Maksić 4, Lapčević 2, Matić 3, Milosavljević 2, Anđelković 5, Nikolić 8.

ČEŠKA REPUBLIKA: Bruna, Hrubi, Kraus 3, Kubeš 3, Jiha 4, Filip 3, Farar, Musil, Berka 6, Hajnc 3, Radčenko 3, Galia, Juriček 4.

*****

Vujović: Dostojno smo reprezentovali naš rukomet

Ljubljana, SLOVENIJA, 29. januara 2004. (Beta) - Selektor rukometne reprezentacije Srbije i Crne Gore Veselin Vujović rekao je večeras posle utakmice sa Češkom, da je za njegov tim pobeda u ovom meču bila veoma važna.

"Plavi" su savladali Češku sa 37:30 (21:16), u poslednjem meču drugog kruga takmičenja na Evropskom prvenstvu u Sloveniji.

"Mislim da su nas povrede u ključnim utakmicama omele da na ovom šampionatu uradimo nešto više. Sada se tek vidi koliko je veliki bod koji smo izgubili od Mađara. Mi smo jedna novoformirana ekipa, koja nije imala vremena da se uigra, ali mislim da smo dostojno reprezentovali naš rukomet", istakao je Vujović na konferenciji za novinare posle susreta sa Češkom u Ljubljani.

Prema njegovim rečima, utakmica sa Česima je bila veoma važna, zato što ne bi bilo dobro da ova grupa momaka koja je ambiciozno radila završi na poslednjem mestu u grupi.

"Nas očekuje još jedna utakmica sa Šveđanima ili Špancima, ali ne znam u ovom trenutku ko će to biti. Taj meč će biti jači od ovog i treba dobro da ga odigramo radi prestiža. Jugoslovenska reprezentacija poslednjih godina ne postiže sjajne rezultate, ali drugi uvek imaju motiv da je pobede", rekao je selektor SCG.

On je istakao da mladi igrači iz utakmice u utakmicu sazrevaju i da od većine u budućnosti može da se očekuje da nose igru reprezentacije.

"Neki će posle ovog takmičenja otpasti, ali nekoliko reprezentativaca je iskoristilo priliku i dokazalo se u evropskim razmerama", naglasio je Vujović.

Selektor Češke Rastislav Trtik čestitao je protivnicima na pobedi i objasnio da su se njegovi igrači "ispraznili" u jučerašnjem meču sa Francuskom, koji su na opšte iznenađenje dobili.

*****

Hrvati, Danci, Nemci i Slovenci u polufinalu, SCG za 7.mesto

Ljubljana, SLOVENIJA, 29. januara 2004. (Beta) - Rukometne reprezentacije Hrvatske, Danske, Nemačke i Slovenije plasirale su se u polufinale Evropskog rukometnog prvenstva u Sloveniji.

Hrvatska je izborila plasman u polufinale kao najbolja iz Grupe 1, dok je Danska zauzela drugo mesto u toj grupi.

Nemačka je zauzela prvo mesto u Grupi 2, dok je Slovenija druga.

Rukometna reprezentacija Srbije i Crne Gore igraće u subotu za sedmo mesto protiv Švedske.