Cibona - Partizan 92:69

Zagreb, HRVATSKA, 28. januara 2004. (Beta) - Košarkaši zagrebačke Cibone pobedili su večeras na svom terenu ekipu beogradskog Partizana sa 92:69 (27:16, 17:20, 22:9, 26:24), u utakmici 11. kola Evrolige.

To je Partizanu šesti poraz u elitnom evropskom takmičenju ove sezone, a treći uzastopni. Zagrebačka ekipa je danas upisala sednu pobedu.

Pred više od pet hiljada gledalaca u dvorani "Dražen Petrović" u Zagrebu, Partizan je odigrao jednu od najslabijih utakmica ove sezone.

Najefikasniji u ekipi Cibone bili su Slaven Rimac sa 18 poena i Josip Vranković sa 15, dok je za poraženu ekipu nenad Krstić upisao 17, a Fredrik Haus 16 poena.

Košarkaši prvaka Srbije i Crne Gore loše su igrali pod košem, promašivali su šuteve i dozvoljavali rivalu da postiže lake poene. "Crno-beli" nisu imali ni skok i dozvoljavali su Ciboni mnogo kontranapada u prvom poluvremenu.

Domaći košarkaši nisu uspeli da prelome meč u tom delu, a Partizan nije uspevao da uhvati priključak i smanji razliku. Najveća prednost protivnika u prvom poluvremenu bila je 13 poena (29:16).

Trojka Vrankovića u drugom poluvremenu označila je početak debakla "crno-belih".

Cibona je u drugom poluvremenu zaigrala znatno bolje, a Partizan daleko lošije. Košarkaši beogradskog tima trčali su po terenu bez ikakve koncepcije i dozvoljavali su rivalu da radi skoro šta hoće.

Trener Partizana Duško Vujošević pokušao je promenama odbrane da zaustavi raspolozene šutere Cibone, ali mu to nije pošlo za rukom. Najveća prednost Zagrebčana na utakmici iznosila je 26 poena (80:54) u 35 minutu.

Trener Cibone Dražen Anzulović u samom finišu meča pružio je priliku 15-godišnjem Aleksandru Ugrinoskom, koji je promašio oba penala u finišu i tako propustio priliku da ubeleži prve profesionalne poene u karijeri.

Naredni meč Partizan igra 5. februara u Beogradu sa Po Ortezom.

*****

Kecman: Igrali smo sramno

Zagreb, HRVATSKA, 28. januara 2004. (Beta) - Trener košarkaša beogradskog Partizana Duško Vujošević ocenio je večeras da je Cibona potpuno zasluženo pobedila njegov tim, kao i da je visoka razlika na kraju meča zaslužena.

"Došli smo Ciboni kada je u najboljoj formi, nismo bili na visini zadatka. Imali smo prilike za prilljučak, ali ih nismo iskoristili. Manje smo igrali kao tim i zato nam se ovo desilo", rekao je Vujošević posle poraza od Cibone od 69:92, u 11. kolu Evrolige.

Vujošević je ocenio da njegova ekipa nije imala dovoljno samopoštovanja i da joj je nedostajao pravi odnos prema "crno-belom" dresu.

"Očekivao sam ovakvu Cibonu, ali nisam očekivao ovakav Partizan, u klubu ćemo preduzeti mere koje su adekvatme ovoj situaciji. Moramo da pobedimo u preostalim utakmicama kod kuće i obezbedimo plasman u drugu fazu" Evrolige", rekao je Vujošević.

Trener Cibone Dražen Anzulović čestitao je svojim igračima i dodao da bi "bilo glupo bilo šta reći posle tako briljantne igre" njegovog tima.

"Igrači su izneli celu utakmicu i njima idu sve zasluge. Odigrali smo najkvalitetniju utakmicu do sada i obezbedili plasman u drugu fazu takmičenja", podsetio je Anzulović.

Nakon meča svi igrači Partizana bili su neraspoloženi, a centar Nenad Krstić nije mogao da komentariše meč.

Bek Dušan Kecman ocenio je da je večerašnja igra Partizana bila sramna.

"Odigrali smo katastrofalno, a ja prvi. Poigravali su se sa nama i radili su šta su hteli. Teško je podići se posle ovoga, ali moramo to da učinimo, da se skupimo i prebrodimo krizu, pošto ovako više ne može".

Vule Avdalović složio se sa ocenom da su "crno-beli" odigrali jako loše, pre svega u odbrani, gde nisu imali "ni želje ni borbenosti".

"Preostaje nam da pobedimo preostale dve utakmice kod kuće i obezbedimo plasman u drugi krug", dodao je Avdalović.

Plejmejker Cibone Skuni Pen rekao je da je njegova ekipa dobro igrala, da je imala publiku iza sebe i da su zato sjajno odigrali ovu važnu utakmicu.

Najefikasniji igrač zagrebačkog tima Slaven Rimac naveo je da je bio svestan da će Cibona pobediti Partizan ako zaustavi njihovu kontru i ako ne dozvoli Partizanovim igračima da se rastrče.

"Uspeli smo u tome i rekao bih da smo utakmicu rešili već posle prve četvrtine. Rano je sada govoriti dokle možemo u ovom takmičenju jer je naša grupa lakša od drugih, a u drugoj fazi ćemo sigurno morati da naletimo na nekog od jačih protivnika", dodao je Rimac.

Partizan naredni meč ighra 5. februara u Beogradu sa Po Ortezom, a samo ga pobeda ostavlja u igri za plasman među 16 najboljih ekipa Evrolige, dok je Cibona to danas već obezbedila.

*****

Jedanaesto kolo Evrolige - rezultati "A" grupe i trenutni plasman

A grupa: Barselona - Union Olimpija 92:72, Po Ortez - AEK 68:78, Cibona - Partizan 92:69, Lotomatika - Ulker 53:69.

8. Olimpija        11  4  7  834:883  15

B grupa: CSKA - Panatinaikos 75:68, Makabi - Skiper 89:99, Žalgiris - Unikaha 89:81, Montepaski - Krka 82:55.

8. Krka          1-9

C grupa: Efes Pilsen - Olimpijakos 61:52, Asvel - Beneton 74:87, Pamesa - Idea Slask 102:73, Taukeramika - Alba 94:81

1. Efes          8-2
2. Beneton       6-4
3. Pamesa        6-4
4. Idea Slask    6-4
5. Taukeramika   5-5
6. Olimpijakos   5-5
7. Alba          2-8
8. Asvel         2-8