SCG - Slovenija 20:27

(FOTO: handball-world.com)

Kopar, SLOVENIJA, 27. januara 2004. (Beta) - Rukometna reprezentacija Srbije i Crne Gore (SCG) večeras je izgubila od selekcije Slovenije sa 20:27 (11:14), u prvoj utakmici drugog kruga takmičenja na Evropskom prvenstvu u Sloveniji.

U utakmici čiji je ulog bio "olimpijska viza" pobednik je i pre meča mogao da se nasluti, jer domaćin šampionata takvu priliku nije želeo da propusti.

U tome su mu pomogle sudije, ali i promašaji rukometaša SCG.

Pred gotovo prepunim tribinama ljubljanske dvorane "Tivoli", slovenačka reprezentacija je uz podršku publike, ali i neverovatnih sudijskih odluka povela sa 4:1.

"Plavi" su igrali previše nervozno, tako da su do polovine prvog poluvremena domaći rukometaši imali potpunu inicijativu.

U 22. minutu Slovenija je imala samo gol prednosti (10:9), a zatim su igrači SCG, minut kasnije, golom Žikice Milosavljevića iz kontranapada prvi put izjednačili. Ipak, do kraja poluvremena nisu uspeli da preokrenu rezultat i na odmor su otišli sa tri gola minusa (11:14).

Pribojavanje pojedinih igrača da bi pobednika u ovom meču mogla da odluči i sudijska odluka, u prvih 30 minuta bila su sasvim opravdana, jer je slovački par Jan Beno i Vladimir Rančik imao previše važnu ulogu.

Kako se sa sudijama i u drugom poluvremenu nastavila ista priča, u 36. minutu kažnjen je selektor SCG Veselin Vujović, koji je onda pozvao igrače da se okupe kod klupe.

Ipak, zbog kazne, ekipa je nastavila meč sa četiri rukometaša na terenu, ali tada je Danijel Anđelković uspeo, sa dva igrača manje, da postigne gol. To je preokrenulo ritam igre i u 39. minutu bilo je 15:15.

Kada se činilo da su "plavi" došli do svoje igre, promašajima iz "čistih" situacija, pomogli su protivnicima da dođu do četiri gola prednosti (21:17).

Selektor SCG Veselin Vujović izveo je iz igre nesigurnog Ivana Lapčevića i pružio priliku na ovom takmičenju prilično zapostavljenom Nikoli Eklemoviću.

U 52. minutu, kada su sudije pokazale crveni karton pivotmenu SCG Ratku Nikoliću, Vujović je opet pozvao igrče do klupe, s namerom da prekine meč.

Ni to nije ništa promenilo. Golman Dejan Perić nije imao svoj dan, a previše nervozni igrači, nisu uspeli da preokrenu rezultat. U 57. minutu bilo je 25:19 i pobednik je bio odlučen.

Dvorana: SC "Tivoli". Gledalaca: oko 6.000. Sudije: Rančik i Beno (Slovačka).

Isključenja: SCG 14, Slovenija 20 minuta.

Sedmerci: SCG 6 (4), Slovenija 5 (4).

SRBIJA I CRNA GORA: Perić, Šijan, Đurković, Ćuruvija, Ma.Krivokapić, Mi.Krivokapić 1, Eklemović, Đukanović 1, Maksić 4, Lapčević 2, Matić 1, Milosavljević 3, Anđelković 5, Nikolić 2.

SLOVENIJA: Škof, Lapajne, Backović 3, Vugrinec 2, Jovičič 3, Kastelič, Kavtičnik 5, Bedeković, Pungartnik 3, Tomšič, Simonović 1, Pajovič 2, Zorman 1, Lubej 6.

29. januar: Madarska - Nemacka, Češka - SCG, Slovenija - Francuska

NAPOMENA: Dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe će se boriti u polufinalu, dok će treće i četvrte ići u doigravanje za plasman od 5. do 8. mesta. Reprezentacije koje zauzmu peto i šesto mesto u grupama oprostiće se od EP.