Refleks - Zadar 98:84

Beograd, 24. januara 2004. (Beta) - Košarkaši Refleksa večeras su na svom terenu ubedljivo savladali ekipu Zadra sa 98:84 (24:19, 27:16, 21:18, 26:31), u 18. kolu Jadranske lige.

To je timu iz Železnika 14. pobeda kojom su se učvrstili na čelu tabele ovog regionalnog takmičenja, uz četiri poraza, dok Zadar posle 18 odigranih utakmica ima skor 11-7.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Ivan Zoroski sa 18 poena, Frend Kimani je imao 14, dok su Redži Frimen, Milan Majstorović i Branko Jorović postigli po 10.

U ekipi Zadra najviše poena 22, postigao je Kanađanin Majkl Miks, Davor Marcelić je ubacio 19, a Bruno Longin meč je završio sa 18 poena.

Na večerašnjem susretu sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu, koje su izabranici Vlade Đurovića rešili u svoju korist sa 51:35.

U nastavku susreta prednost Refleksa rasla je iz minuta u minut, da bi u 36. minutu posle trojke Zoroskog, polaganja Majstorovića i novih poena Zoroskog iznosila maksimalnih "plus" 28 (92:64).

Do kraja susreta gosti iz Zadra ipak su uspeli da izbegnu katastrofu i serijom 20:6 u poslednja četiri minuta uspeli su da ublaže poraz za na kraju podnošljivih "minus" 14.

Trener Refleksa Vlade Đurović posle meča je ocenio da je njegov tim dobro igrao i da je večerašnjom pobedom skoro obezbedio učešće na na završnom turniru Jadranske lige.

"Dobro smo igrali, delovalo je kao da igramo bez napora. Imamo dužu klupu od Zadra, što se videlo na večerašnjem meču. Ovom pobedom stigli smo vrlo blizu Fajnal fora. Nije nam bitno da li ćemo biti prvi ili četvrti, važno je da smo skoro obezbedili učešće na završnom turniru i da idemo dalje u Uleb kupu", rekao je Đurović.

On je istakao da je ovo sedma pobeda njegovog tima u januaru.

Trener Zadra Danijel Jusup čestitao je posle meča Refleksu na pobedi, za koju je ocenio da je više nego zaslužena.

"Dobro smo prošli, mogli smo da doživimo i veći poraz. Refleks je bio razigran, imali su dosta kontri, bolji skok, sve u svemu potpuno zasluženo su trijumfovali", rekao je kratko Jusup.

*****

Lovćen - Banjalučka pivara 81:91

Cetinje, 25. januara 2004. (Beta) - Košarkaši Lovćena poraženi su večeras na svom parketu od Banjalučke pivare sa 81:91 (23:18, 15:2 2, 19:19, 24:32), u 18. kolu Jadranske lige i tako su došli na dno tabele tog regionalnog takmičenja.

Najefikasniji kod pobednika bio je Feliks Kojadinović sa 19 poena, dok je Nikola Glišović ubacio 16, a Aleksandar Matić i Marko Šćekić po 14 poena.

Jedina svetla tačka kod domaćih bio je Slobodan Tošić, koji je postigao 26 poena.

Lovćen je samo na početku utakmice odigrao kako se od njega očekivalo, u petom minutu poveo 8:1, a potom u dva navrata imao devet poena viška - 19:10 i 29:20.

Tada su gosti zaigrali zonsku odbranu i za samo dva minuta napravili seriju 12:0 i prvi put prešli u vođstvo - 29:32. Bio je to 15. minut.

Utakmica je odlučena u prvih pet minuta poslednje četvrtine, kada gosti prave seriju 9:0 i dolaze do 71:60, a minut kasnije i do maksimalnih 75:62. Da Banjalučani nisu promašila čak 15 slobodnih bacanja, domaćin bi na kraju doživeo pravi debakl.

*****

Krka (Novo Mesto, SLOVENIJA) - Budućnost (Podgorica, SRBIJA I CRNA GORA) 97:84 (Gnjidić 21, Džilbert 9, Antonijević 13, Dundović 7, Bader 20, Balazić 5, Subotić 2, Rikert 20 - Minić 5, Pajović 4, Šekularac 10, Bulajić 4, V. Petrović 10, Z. Rakočević 8, Stenli 9, Milojević 25, Erl 9).