Hemofarm - Himki 101:84

Vršac, 20. januara (Tanjug) - U utakmici 12. kola B grupe FIBA-Evrolige večeras su u Vršcu košarkaši domaćeg Hemofarma savladali ruski tim Himki sa 101:84 (26:21, 26:20, 28:21, 21:22).

U sportskoj dvorani "Milenijum", pred oko 2000 gledalaca, sudili su: Oget (Turska), Strihs (Izrael).

HEMOFARM: Bogavac 22, Bakić 16, Ožić 11, Stefanović, Borišov, Popović 17, Đogo 5, Henderson 1, Đikanović 6, Tica 5, Vasiljević 18.

HIMKI: Petrenko 16, Kusinski 1, Savkov 14, Solovljev 8, Zamanski 7, Krasnikov, Karasev 14, Zorin, Fadejev 4, Demin 5, Kurtenok 11, Ješov 4.

Večerašnjom pobedom košarkaši Hemofarma obezbedili su plasman među 16 najboljih ekipa u tom takmičenju.

Vrščani su na startu poveli sa 10:0 i jednom stečenu prednost do kraja susreta izvanrednom igrom su zadržali.

Najveća prednost Hemofarma zabeležena je sredinom treće četvrtine, kada su domaći imali plus od 24 poena. Do kraja susreta gosti su uspeli agresivnom odbranom da donekle poremete igru Hemofarma, ali ne i da naprave preokret.

U ekipi Hemofarma najefikasniji su bili Bogavac i Vasiljević, a kod Moskovljana Petrenko, Savkov i Karasev.

Po završetku susreta trener Hemofarma Aco Petrović rekao je da je zadovoljan, pre svega, pobedom:

"Bila je ovo izvanredna košarkaška predstava. Ovakav pristup igri treba uvek da imamo. Ovom pobedom ostvarili smo prvi cilj, a to je plasman među 16 najboljih ekipa u FIBA-ligi. Pokušaćemo da i u preostale dve utakmice zabeležimo pobede, da se revanširamo AEL-u na Kipru i da pobedimo Rasing u Francuskoj. Samim tim ulazimo u borbu za visoko drugo mesto u grupi".

*****

Vojvodina - Dinamo 78:89

Novi Sad, 20. januara 2004. (Beta) - Košarkaši NIS Vojvodine poraženi su večeras na svom terenu od moskovskog Dinama, rezultatom 78:89 (21:22, 17:21, 22:16, 18:30) u utakmici 13. kola D grupe Fiba Evrolige.

Tokom većeg dela susreta gosti su održavali minimalnu prednost, a odlučujući detalj na utakmici desio se 4,41 minut pre kraja poslednje četvrtine, kada je najpre trener Vojvodine Nikola Lazić zaradio tehničku grešku, nakon čega je zbog protesta isključena i kompletna klupa Novosađana.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Branko Milisavljević sa 22 poena, uz njega Kenjon Džons je postigao 17, a Nikos Ikonomu 13 koševa.

U redovima domaćeg tima Milan Gurović je postigao 25, Predrag Šuput 15, a Ištvan Nemet 12 poena.

Utakmicu je posmatralo oko 3.000 gledalaca u velikoj sali Spensa u Novom Sadu.