SCG - Francuska 27:28

Ratko Nikolić

Moskva, RUSKA FEDERACIJA, 11. januar 2004 - Muška rukometna reprezentacija Srbije i Crne Gore osvojila je drugo mesto na međunarodnom turniru "Kup guvernera Moskovske oblasti" pošto je u finalu poražena od nacionalnog tima Francuske rezultatom 28:27 (14:15).

U prvom poluvremenu gledaoci su prisustvovali rezultatskoj klackalici. Naši su na odmor otišli sa golom prednosti.

Početkom drugog dela Francuzi su sa dva uzastopna gola poveli sa 16:15. Od tog trenutka bilo je čak devet izjednačenja. Naš protivnik je u 54. minutu, prvi put u meču, stvorio tri gola prednosti (28:25). Naši su, međutim, sa igračem više postigli dva uzastopna pogotka i smanjili na 28:27, u 59. minutu.

"Plavi"su samo tri sekunde pre kraja imali veliku priliku za izjednačenje ali je sedmerac Nenada Maksica odbranio Omer i na taj nacin sprečio da o pobedniku turnira odlucč bolje izvođenje sedmeraca

Pored prvog mesta Francuzima je pripala i novčana nagrada od 50.000 dolara, naši su zaradili 30, a trećeplasirani Danci 20.000 dolara.

Turnir je odigran u okviru priprema ekipa za Evropski šampionat koji će se od 22. januara do 1. februara održati u Sloveniji.

Dvorana: Olimpijska. Gledalaca: 4.500. Sudije: Ranček i Beno (Slovačka). Sedmerci: Srbija i Crna Gora 4 (3), Francuska 4 (2). Isključenja: Srbija i Crna Gora deset, Francuska šest minuta.

SRBIJA I CRNA GORA: Šijan, Perić, Ćuruvija 1, Kokir 5, Marko Krivokapić 1, Milorad Krivokapić 3, Eklemović, Đukanović 1 (1), Maksić 3 (2), Lapčević, Petrić 5, Matić 1, Milosavljević 3, Anđelković 2, Nikolić 2, Đurković.

FRANCUSKA: Omer, Fernandez 6, Dinar, Burde 2, Žil 5, Golic 2, Žiro, Karabatic 2, Kempe 3, Abati 4 (2), Kazal 2, Anketil 2.

Rezultati Srbije i Crne Gore u "A" grupi na "Kupu guvernera Moskovske oblasti"

"A" grupa, 1. kolo (9. januar): SCG - Rusija 25:22 (13:12)

Dvorana: "Olimpijska" u Čehovu kraj Moskve. Gledalaca: 3.500. Sudije: Vladimir Rančik i Jan Beno (obojica iz Slovačke).

SRBIJA I CRNA GORA: Šijan, Ćuruvija, Kokir 3, Marko Krivokapić 3 (1), Milorad Krivokapić, Eklemović 2, Đukanović, Maksić 2, Perić (kapiten), Petrić 2, Matović, Matić 1 (1), Milosavljević 2 (1), Lisičić 2, Nikolić 8 i Đurković.

RUSIJA: Lavrov, Ivanov 2, Kokčarov 2 (1), Krivošljikov, Tučkin (kapiten) 3, Jengovarov, Baškin 7 (2), Gorbatikov, Kamanjin 3 (2), Rastvorcev 2, Kostigov, Kovaljov, Gorpičin, Pogorelov i Čipurin 3.

Sedmerci: SCG: 3 (3), Rusija: 5 (5).

Isključenja: SCG: 10 minuta, Rusija 6 minuta.

*****

"A" grupa, 2. kolo (10. januar): SCG - Danska 27:27 (14:10)

Dvorana: "Olimpijska" u Čehovu. Gledalaca: oko 900. Sudije: Marjan i Dragan Načevski (Makedonija).

DANSKA: Hvidt, Bjere, Nilsen 6, K. Jorgensen 1, L. Jorgensen 1, Bosen, Jensen 2, Kristjansen 6, Boldsen, Brun, Knudsen 4, Hjermind 7, Nodesbo, Jepensen.

SRBIJA I CRNA GORA: Šijan, Ćuruvija, Kokir 2, Ma. Krivokapić 4, Mi. Krivokapić 3, Eklemović 2, Đukanović 3, Maksić 3, Lapčević 1, Perić, Petrić, Matić, Milosavljević 3, Lisičić, Nikolić 5, Đurković 1.

Finale: Francuska - SCG 28:27

Konačan plasman: 1. Francuska, 2. Srbija i Crna Gora, 3. Danska, 4. Egipat, 5. Nemačka i 6. Rusija.