Cibona - Zvezda 81:79

Zagreb, HRVATSKA, 11. januara 2004. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Zagrebu od Cibone u 16. kolu Jadranske lige sa 81:79 (18:17, 17:25, 32:17, 14:20).

Beogradski tim igrao je bez povređenih Igora Rakočevića i Gorana Jeretina, ali je ipak bio bliži pobedi, koju je prokockao u poslednjoj deonici igre.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Skuni Pen sa 27 poena, dok je Slaven Rimac imao 16 poena za zagrebački tim.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Vladislav Dragojlović sa 20 poena, dok je Milan Dozet imao 15.

Zvezda je bila bolja u prvom poluvremenu, koje je rešila sa sedam poena prednosti. Cibona je u treću četvrtinu ušla znatno agresivnije i uspela je da preokrene rezultat i u poslednjih 10 minuta igre uđe sa osam poena "viška".

Mladi igrači Zvezde uspeli su ipak da dođu do vođstva i u poslednji minut su ušli sa tri poena razlike, ali nisu imali dovoljno iskustva da sačuvaju tu prednost.

Prvo su dozvolili svom bivšem saigraču Penu da izjednači, a onda su u sledećem napadu preuranjeno šutirali za tri poena.

Dve sekunde pre kraja 18-godišnji Aleksej Nešović faulirao je Pena na protivničkoj polovini terena, a plejmejker zagrebačkog tima je iskoristio oba penala i doneo minimalni trijumf svom timu.

Ovo je Ciboni bila prva pobeda nad Zvezdom još od 1999. godine i serije od pet poraza.

Trener Crvene zvezde nije imao mnogo zamerki svojim igračima posle meča, a ocenio je da je neiskustvo njegovog tima odlučilo meč.

"Cibona je bila srećnija i spretnija u završnici. Bili smo bolji tokom većeg dela meča, ali nam je na kraju mnogo falilo iskustvo i dobar plejmejker. Odigrali smo bolje od očekivanog. Pokazali smo da se ne bojimo i ne predajemo, ali nismo imali dovoljno znanja i iskustva", rekao je Sagadin posle meča.

Trener Cibone Dražen Anzulović ocenio je da je njegov tim bio previše nervozan i da nije imao sigurnost.

"Jedino smo treću četvrtinu odigrali na nivou, kada smo nižom postavom dobili na sigurnosti i agresivnosti. Imali smo sreće i tako smo se vratili iz izgubljene utakmice, ali najvažnije je da smo pobedili", rekao je Anzulović.

*****

Lovćen - Split 89:84

Cetinje, 10. januar 2004. (Beta) - Košarkaši Lovćena savladali su večeras na svom parketu Split 89:84 (18:24, 15:15, 22:11, 34:34), u 16. kolu Jadranske lige.

Najefikasniji u ekipi domaćih bio je sjajni Zoran Milović sa 32 poena, Boris Raičević je postigao 18, a Slobodan Tosić 15, dok je kod gostiju bolji od ostalih bio Roko Ukić sa 22 pogotka.

Lovćen sada ima pet pobeda i 11 poraza, dok je Split uknjižio šest trijumfa i 10 poraza.

Split je znatno bolje počeo, brzo stvorio solidnu razliku od sedam poena (14:7), da bi prednost gostiju u 16. minutu narasla na 12 poena (32:20).

Cetinjani su, predvođeni sjajnim Milovićem, do poluvremena smanjili na šest poena, a u posljednja četiri minuta treće četvrtine napravili seriju 11:2 i poveli 57:50.

Gosti su se u poslednjoj četvrtini predali, Lovćen je u 34. minutu vodio sa 15 koševa razlike (69:54), a sve što je Split uspeo da uradi bilo je da na kraju serijom trojki smanji na pristojnih pet poena razlike.

Trener Lovćena Dejan Mijatović bio je više nego zadovoljan posle utakmice, jer je zabeležio prvu pobedu otkako je na klupi zamenio Predraga Milovića. On smatra da je ključ pobede njegovog tima bila zonska odbrana.

"Presudilo je to što smo krajem prvog poluvremena zaigrali zonu i prepolovili njihovu prednost od 12 poena. Naša zonska odbrana do punog izražaja je došla u trećoj četvrtini, da bi u poslednjoj čak stvorili veliku razliku", rekao je Mijatović i posebno pohvalio Zorana Milovića.

Strateg Splićana Jure Zdovc zadovoljan je igrom svojih pulena samo u prvom poluvremenu.

"U drugom poluvremenu pala nam je koncentracija, šut nas nije služio kada je trebalo, a počeli smo da pogađamo kada je sve bilo gotovo, praktično iz očaja, u poslednjih pet minuta", istakao je Zdovc.

*****

Široki Hercegtisak (Široki Brijeg, BOSNA I HERCEGOVINA) - Budućnost (Podgorica, SRBIJA I CRNA GORA) 85:94 (Vujanović 13, Pinjuh 11, Perković 20, Vanjak 7, Pavličić 2, Ramljak 7, Čolak 12, Džidić 4, Šarlija 9 - Pajović 9, Šekularac 19, Koljević 6, Stenli 11, Milojević 31, Erl 5, Marjanović 13).

*****

Refleks (Beograd, SRBIJA I CRNA GORA) - Banjalučka pivara (Banja Luka, BOSNA I HERCEGOVINA) 84:75 (Friman 21, Stefanović 13, Aškrabić 7, Jorović 2, Krstović 10, B. Popović 4, Plisnić 11, Frend 16 - Čubrilo 4, Matić 10, Palalić 5, Ščekić 9, Glišović 9, Kondić 5, Damjanović 9, Vuleta 17, Tomović 7).