Zvezda - Gravlen 81:62

Beograd, 6. januara 2004. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u sedmom kolu C grupe ULEB kupa francuski Gravlen sa 81:62 (21:12, 21:20, 19:18, 20:12) i tako zadržali šansu za plasman u drugu fazu ovog evropskog takmičenja.

Zvezda sada ima tri pobede i četiri poraza.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Luka Bogdanović sa 16, Aleksandar Đurić sa 13 i Norman Ričardson sa 11 poena.

U Gravlenu 12 poena postigli su Džefri Lir, Balša Radunović i Korkijan Koritek.

Zvezda je, prema najavama, odlično započela utakmicu i već u četvrtom minutu došla do prednosti od 17:3.

Gosti iz Francuske uspeli su u jednom trenutnku u prvom poluvremenu da priđu na tri poena prednosti (26:23), ali su "crveno-beli" sprečili bilo kakvo iznenađenje.

Domaći tim je utakmicu rešio krajem treće i početkom četvrte četvrtine, posle serije od 15:3, na šta gosti nisu imali odgovor.

Zvezda je najveću prednost na meču imala tri minuta pre kraja - 79:55.

Trener pobednika Zmago Sagadin rekao je posle meča da su njegovi igrači ispunili cilj da zaustave spoljnu liniju gostiju, jer su bekovi Gravlena postigli samo 12 poena.

"Zadovoljan sam pre svega dobrom odbranom. Utakmice je bila mirna, bez nerviranja. Sledeću utakmicu igramo u Alikanteu i pokušaćemo tamo da odemo u najjačem sastavu i pobedimo, kako bismo se vratili u život u ULEB kupu", kazao je Sagadin novinarima posle meča.

Krilo Zvezde Luka Bogdanović rekao je da je njegov tim pobedio zahvaljujući "pametnoj i organizovanoj igri".

Niko iz francuskog tima nije došao na konferenciju za novinare. Gravlen je kasnio šest sati u dolasku, pošto je ekipa promašila avion.

*****

Telekom - Refleks 60:76

Beograd, 6. januara 2004. (Beta) - Košarkaši Refleksa zadržali su i posle sedam kola prvo mesto u grupi D ULEB kupa, pošto su večeras u Bonu pobedili domaći Telekom sa 76:60 (29:14, 15:14, 15:17, 17:15).

Refleks je utakmicu odigrao u svom ovosezonskom stilu - snažno je počeo i stekao veliku prednost, koju je održavao do kraja utakmice.

Svi igrači Refleksa dobili su priliku da igraju, a najefikasniji je bio Redži Frimen sa 19 poena, dok je Bojan Krstović imao 13.

Telekom Bon predvodili su Namaka Oluma sa 12 i Aleksandar Nađfeji sa 11 poena.

Refleks sada ima šest pobeda i jedan poraz, dok je ovo Bonu peti poraz.

*****

Atlas - Superfund 77:65

Beograd, 6. januara 2004. (Beta) - Košarkaši Atlasa pobedili su večeras u Beogradu u sedmom kolu grupe B ULEB kupa ekipu Superfund sa 77:65 (21:14, 24:14, 13:22, 19:15).

Atlasu je ovo druga pobeda u takmičenju, a Superfundu šesti poraz.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Vladimir Vuksanović sa 19 i Saša Bratić sa 14 poena.

Ekipu Superfunda predvodio je Rašid Brokenborou sa 34 poena, što je više od polovine poena svog tima. Sledio ga je Martin Kolmajer sa 15 poena.

*****

Budućnosti - Estudijantes 71:84

Podgorica, 6. januara 2004. (Beta) - Košarkaši podgoričke Budućnosti poraženi su večeras u Podgorici od Estudijantesa sa 84:71 (26:22, 21:22, 13:15, 24:12) u sedmom kolu grupe E ULEB kupa.

Najefikasniji u Budućnosti bili su Ejsi Erl sa 16, Ninoslav Marjanović sa 15 i Mladen Šekularac sa 14 poena.

Andre Paterson imao je 16 poena za pobednički tim, a sledili su ga Nikola Lončar sa 15 i Ernan Jasen sa 14 poena.

Budućnost sada ima tri pobede i četiri poraza, dok je Estudijantes ubedljivo prvi sa šest pobeda i samo jednim porazom.