Tapai i Feher vicešampionke sveta

Santjago, ČILE, 20. decembar 2003. - Reprezentativke Srbije i Crne Gore Eva Tapai i Gabrijela Feher osvojile su srebrnu medalju na Prvom juniorskom prvenstvu sveta u stonom tenisu koje je održano u Santjagu (Čile). U finalu su poražene od drugih nosioca turnira, kineskog para Li Ksijaoksi, Li Kuan, sa 0-4 (-6, -5, -6, -9).

Na putu do finala naše su u drugom kolu (u prvom su bile slobodne) bile bolje od francuskog para Matene, Fai Pang sa 3:0 (10, 4, 4), a u trećem su slavile nad Rumunkama Dodean i Nekula sa 3:1 (11, -4, 6, 8).

U četvrtfinalnom duelu su načinile senzaciju, pobedivši prve nosioce turnira, Kineskinje Cao Žen i Peng Lujang, sa 3: 1 (10, 12, -6, 6). U borbi za plasman u finale Tapai i Feher su savladale sestre Ror iz Nemačke, Meike i Gabi, sa 4:1 (12, 9, -6, 6, 7).

Ovo je bila jedina medalja koju su naši takmičari osvojili na ovom šampionatu.