AEK - Partizan 95:92

Beograd, 18. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši beogradskog Partizana izgubili su večeras u Atini od AEK-a sa 92:95 (21:26, 17:25, 22:19, 32:25), u utakmici 7. kola Evrolige.

To je treći poraz Partizana ove sezone u elitnom evropskom takmičenju, u kome ima i četiri pobede, i trenutno je na drugoj poziciji u grupi A, iza Barselone.

Najefikasniji na večerašnjem meču bio je igrač AEK-a Horas Dženkins sa 21 poenom, dok je u redovima "crno-belih" kapiten Đuro Ostojić upisao 18 poena, a Džerald Braun 17.

AEK-u je to tek druga pobeda u Evroligi ove sezone.

Košarkaši domaćeg tima u prvoj četvrtini su bili bolji i stalno su odžavali vođstvo, da bi taj deo igre rešili sa 26:21. U drugoj četvrtini AEK je bio još ubedljiviji, imali su nekoliko puta i plus devet poena. Ipak, gosti su zaigrali bolje u odbrani, pa su i smanjili prednost protivnika.

Samo minut i po pre kraja poluvremena, Partizan je stigao i do samo tri poena zaostaka, ali je tada usledila serija grešaka, pa je AEK napravio seriju od 10:0 i na odmor otišao sa čak 13 poena prednosti - 51:38.

U trećoj četvrtini Partizan je nastavio sa slabom igrom, pa su Grci lako održavali prednost od 12 do 15 poena. Tek u poslednja dva minuta, "crno-beli" su se probudili i došli na dostižnih 10 poena.

Poslednjih 10 minuta "crno-beli" su pokušali, zaigravši dobro i u odbrani i angažovanije u napadu, i čak stigli na korak do preokreta, ali nisu uspeli da sa zvukom sirene upišu trojku za produžetke.

Nakon današnjeg, sedmog kola, sledi kraća pauza u Evroligi, a Partizan naredni meč igra u Beogradu 8. januara protiv Union Olimpije. Slovenačka ekipa ima ove sezone tri pobede i četiri poraza.

Sedmo kolo Evrolige - rezultati i trenutni plasman

Grupa A: Po Ortez - Lotomatika Rim 106:110 posle produžetka, u regularnom delu 91:91, Barselona - Ulker 92:57, AEK - Partizan 95:92, Cibona - Olimpija 95:86.

8. AEK              2-5  -36

Grupa B: CSKA Moskva - Žalgiris 90:81, Montepaski - Makabi Tel Aviv 85:89, Krka - Panatinaikos 64:74, Unikaha - Skiper 72:80.

8. Krka Novo Mesto  1-6  -100

Grupa C: Olimpijakos - Alba 96:95 posle produžetka, u regularnom delu 87:87, Taukeramika - Asvel 92:76, Efes Pilsen - Pamesa 69:59, Beneton - Idea Slask 98:56.

1. Beneton          5-2  +63
2. Efes Pilsen      5-2  +44
3. Pamesa           5-2  +34
4. Taukeramika      4-3  +35
5. Idea Slask       4-3  -30
6. Olimpijakos      2-5  -26
7. Asvel            2-5  -67
8. Alba             1-6  -53