Vojvodina - Talin 98:69

Novi Sad, 17. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši NIS Vojvodine savladali su večeras u Novom Sadu ekipu estonskog Talina rezulatom 98:69 (26:16, 17:25, 29:14, 26:14).

Utakmica je odigrana u okviru desetog kola D grupe Fiba Evrolige, a ovo je bila osma pobeda NIS Vojvodine, pa su trenutno drugi iza moskovskog Dinama.

Slično kao i u prvom susretu u Kalevu, domaći košarkaši su opušteno ušli u meč što je estonska ekipa iskoristila, pa se tokom većeg dela prvog poluvremena vodila izjednačena borba.

U nastavku su košarkaši Vojvodine zaigrali znatno angažovanije, čvršće u odbrani i kolektivnije u napadu, što je rezultiralo visokom razlikom na kraju susreta.

Najefikasniji igrač utakmice bio je košrakaš domaćih Nenad Čanak, koji je postigao 19 poena, uz njega, Ištvan Nemet je ubacio 16, a Predrag Šuput 15 poena.

U ekipi gostiju Troj Kolmen je bio najefikasniji sa 14 koševa.

Posle utakmice trener domaćih Nikola Lazić je izrazio nezadovoljstvo pristupom igri koji su prikazali njegovi košarkaši u prvom poluvremenu i upozorio da se takve stvari često događaju.

Utakmica je odigrana u velikoj sali Spensa pred 1.000 gledalaca.