Šarlroa - Zvezda 84:77

Šarlroa, BELGIJA, 16. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde večeras su kao gosti poraženi od belgijske ekipe Šarlroa 77:84 (17:29, 14:22, 36:16, 10:17), u utakmici 6. kola Grupe C ULEB Kupa.

To je Zvezdi četvrti poraz u ULEB Kupu, uz dve pobede. Šarloa iz pet utakmica ima skor od tri pobede i dva poraza.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bili su kapiten Igor Rakočević sa 18, Miloš Mirković sa 16 i Luka Bogdanović sa 15 poena, dok su se kod domaćina istakli Fejson sa 21, Stas 18 i Krupalija sa 15 poena.

"Crveno-beli" su dobro počeli meč u Belgiji, poveli su sa 6:2, da bi posle tog vođstva dozvolili domaćinu da preuzme igru i da već u šestom minutu serijom 16:2 za svega 180 sekundi stvori devet poena prednosti (17:8).

Nakon te serije košarkaša Šarlroa, Beograđani su potpuno pali - gubili su lopte, promašivali čiste števe, neuspevajući da nađu adekvatan odgovor za dobru odbranu domaćina.

Odlična igra pre svih Ridika i Fejsona uz podršku 6.000 navijača rezultirala je visokom prednošću Belgijanaca od čak 20 poena na poluvremenu (51:31).

U nastavku meča Crvena zvezda bila je potpuna suprotnost bezidejnoj ekipi iz prvih 20 minuta.

Treću četvrtinu izabranici Zmaga Sagadina odigrali su maestralno - agresivno u odbrani i brzo i raznovrsno u napadu.

Takvom igrom Zvezda je potpuno zbunila protivnika i za deset minuta Beograđani su nadoknadili minus sa poluvremena, a izjednačenje 67:67 doneo je kapiten Igor Rakočević sa linije slobodnih bacanja.

U istom stilu Zvezda je nastavila i u poslednjem kvartalu, držali su se egal sve do 36. minuta, ali je onda domaćin serijom 8:0 napravio ključnu prednost koju je zadržao do kraja.

Posle meča kapiten Igor Rakočević je istakao da je Zvezda večeras poražena zbog "katastrofalne igre" u prvih 20 minuta susreta.

"Najveća greška bila je što nismo počeli kako treba. Loše smo igrali u odbrani i gradili koš nismo sarađivali u napadu i zato smo prvo poluvreme izgubili sa dvadeset razlike", rekao je Rakočević.

Prema njegovim rečima, teško je bilo posle tolikog zaostatka dobiti utakmicu.

"U trećoj četvrtini smo pokazali kako je trebalo da igramo od početka. Stigli smo 20 poena prednosti, ali nam je u poslednjoj četvrtini ponestalo snage za potpuni preokret", dodao je kapiten Zvezde.

Grupa C: Alikante - Ventspils 84:76, Gravlen - Vareze 71:70, Šarlroa - Crvena zvezda 84:77

*****

Refleks - Vervije 87:84 (nakon produžetka)

Beograd, 16. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši Refleksa večeras su na svom terenu posle produžetka pobedili belgijski Vervije sa 87:84, u utakmici 6. kola Grupe D ULEB Kupa.

Regularni tok meča završen je sa 75:75 (21:20, 14:21, 24:19, 16:15).

Ovo je Refleksu peta pobeda u ULEB Kupu uz jedan poraz, dok Vervije ima skor 2-4.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ivan Zoroski sa 15 poena, a sledio ga je Vanja Plisnić sa 13.

U ekipi Vervijea Damir Milačić imao je 18, a Džozef Šit 16 poena.

Naredni meč u ULEB Kupu Refleks igra 6. januara u Bonu protiv domaćeg Telekoma.

Ovo je bila najteža pobeda tima iz Železnika na svom terenu. Vervije iz malog belgijskog grada Pepinstera vodio je tokom većeg dela meča, a pobedu je ispustio greškama u produžetku i krajem četvrte četvrtine.

Refleks je u nekoliko navrata dolazio u vođstvo, ali nikada nije uspeo da prelomi rezultat. Stranci u domaćem timu nisu ispunili očekivanja.

Frend Kimani imao je mnogo manje skokova nego što je to uobičajeno, dok je Redži Frimen odgovornost preuzeo tek pred kraj utakmice.

Vervije se tokom cele utakmice nije predavao i igrao je smireno i kontrolisano, a najviše problema domaćem timu zadavao je Milačić.

Tri minuta pre kraja, belgijski tim imao je šest poena prednosti 71:67), ali nije uspeo da je sačuva. Prvo je Frimen pogodio trojku, da bi posle odbranjenog napada Ognjen Aškrabić pogodio oba penala za minus od jednog poena.

Zoroski je u sledećem napadu, sedam sekundi pre kraja, presekao loptu i tada je bio fauliran. Iskoristio je, međutim, samo jedno bacanje, a Vervije nije iskoristio preostalo vreme.

Refleks je dobio produžetak tako što je prvo stekao prednost a zatim je branio do kraja. Pepinster je imao napad na dva poena zaostatka, ali nije uspeo da ga realizuje, dok je Saša Stefanović bio precizan sa penala.

Grupa D: Refleks - Vervije 87:84 posle produžetka, Virtus - Huventud 91:103 posle produžetka, Hapoel Jerusalim - Telekom Bon 86:79.

Ljeida - Atlas 79:71

Beograd, 16. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši Atlasa poraženi su večeras u šestom kolu ULEB Kupa na gostovanju u Ljeidi sa 79:71 (29:13, 13:23, 20:20, 17:15).

Atlasu je ovo bio peti poraz, a Ljeidi četvrta pobeda u ULEB Kupu. Beogradski tim izgubio je tako šansu da se plasira u osminu finala.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Serhio Ramos i Ej Džej Bremlet sa po 19 poena.

Vladimir Vuksanović imao je 19 poena za Atlas, dok je Gorjan Radonjić imao 11.

Grupa B: Kafenberg - Keln 90:92 posle produžetka, Ljeida - Atlas 79:71, Auna - Zadar 71:64

Ajfel - Budućnosti 88:91

Podgorica, 16. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši podgoričke Budućnosti večeras su u Nijmegenu pobedili holandsku ekipu Ajfel Tauers rezultatom 91:88 (28:22, 26:21, 17:21, 20:24), u utakmici 6. kola Grupe E ULEB Kupa.

To je Podgoričanima treća pobeda u ULEB Kupu.

U pobedničkom timu najviše poena 26, postigao je kapiten Dejan Milojević, a sledio ga je Gavrilo Pajović sa 19.

U holandskom timu, koji posle šest utakmica ima skor od jedne pobede i pet poraza, najefikasniji je bio Kris Mims sa 35 poena.

Naredni meč Budućnost u ovom evropskom takmičenju igra 6. u Podgorici protiv španskog Estudijantesa.

Grupa E: Estudijantes - Makedonikos 87:55, Ajfel Tauers - Budućnost 88:91, Le Man - Braunšvajg 86:64