Refleks - Budućnost 96:76

Beograd, 13. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši beogradskog Refleksa pobedili su danas na svom parketu podgoričku Budućnost 96:76 (18:21, 26:17, 28:11, 25:27) u derbiju 13. kola Jadranske lige.

To je deveta pobeda Refleksa u ovom takmičenju, uz četiri poraza, dok je Budućnost zabeležila sedam pobeda i šest poraza.

Najbolji strelac u Reflesku bio je Jamajčanin Frend Kimani sa 19 dok je Bojan Popović ubacio 15 poena.

U ekipi Budućnosti najefikasniji su bili Dejan Milojević sa 21 poenom i Stenli sa 20.

Budućnost je dobro počela utakmicu, koristeći nervozu i nesigurnost domaćih košarkaša. Igrači Refleksa igrali su dobro odbranu, ali loše u napadu, što je podgorička ekipa koristila.

U drugoj četvrtini domaći košarkaši oslobodili su se pritiska zbog važnosti utakmice i uspeli su da dođu do igre i u napadu i povedu. Igrač preokreta bio je Kimani, koji je atraktivnim potezima "oslobodio" pritiska ostale saigrače.

Refleks je na odmor otišao sa šest poena prednosti, da bi se u trećoj četvrtini popularni "panteri" raspucali i tada rešili meč.

Do kraja utakmice prednost je rasla, a u jednom trenutku iznosila je plus 24.

Trener Refleksa Vlade Đurović rekao je da je ekipa iz Železnika ostvarila pobedu u izuzetno važnoj utakmici i naglasio da Refleks ima najbolju poziciju i raspored u drugom delu takmičenja u Jadranskoj ligi u odnosu na rivale.

"Počeli smo sa velikim repsektom prema Budućnosti i napravili smo mnogo greška. U drugom poluvremenu nastavili smo da igramo agresivnu odbranu, a krenuo nas je i šut i posle toga je bilo lakše", rekao je Đurović.

"Ostajemo u vrhu tabele. Imamo najbolji raspored u drugom delu takmičenja i od svih kandidata za fajnal-for mi smo u najboljoj poziciji", dodao je trener Refleksa.

Trener Budućnosti Miodrag Baletić bio je zadovoljan igrom svojih igrača samo u prvoj četvrtini.

"Od druge četvrtine igrali smo rekreativno, a protivnik angažovano i to je čitava 'tajna' ovog rezultata. Moji igrači su bili bez snage, želje i koncentarcije u napadu, a nisu poštovali ni dogovor iz svlačionice", rekao je Baletić.

*****

Pivovarna - Zvezda 78:85

Laško, SLOVENIJA, 13. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši beogradske Crvene zvezde pobedili su večeras u Laškom ekipu Pivovarne Laško 85:78 u 13. kolu Jadranske lige.

Zvezda je do 10. pobede u Jadranskoj ligi došla teže nego što se očekivalo. "Crveno-beli" su umalo izgubili dobijeni meč i do pobede su došli samo zahvaljujući dobroj igri Igora Rakočevića koji je postigao 33 poena i bio precizan sa slobodnih bacanja.

Zvezda je dobro počela i već sredinom prve četvrtine imala prednost od 10 poena.

U drugoj četvrtini Zvezda je pojačala odbranu a Laško je za pet i po minuta bilo bez poena. "Crveno-beli" su odigrali odlično prvo poluvreme pogotovo u odbrani, zaustavivši Laško na svega 29 poena.

U trećoj četvrtini "crveno-beli" su u 29. minutu imali i 19 poena prednosti (62:43), ali onda dolaze četiri loša minuta u igri Zvezde i Laško pravi seriju 13-0, prilazi na minus šest, a zatim pet i po minuta pre kraja meča trojkom Igora Jokića prilazi Zvezdi na samo dva poena.

U neizvesnoj završnici Zvezda je imala više koncetracije. Ključni dealj dogodio se dva minuta pre kraja meča kada Rakočević "krade" loptu igračima Laškog i upošljava Mirkvoića koji postiže dva poena i donosi prednost Zvezdi koju je održala do kraja meča.

Za Zvezdu je danas debitovao i Amerikanac Norman Ričardson koji je za 14 minuta postigao četiri poena.

U ekipi Laškog najbolji je bio Saša Dončić sa 27 poena.

*****

Lovćen - Krka 56:72

Cetinje, 14. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši Lovćena poraženi su večeras na Cetinju od slovenačke Krke rezultatom 56:72 (16:17, 16:25, 9:18, 15:12), u 13. kolu Jadranske lige.

Cetinjanima je to deveti poraz, dok je ekipa iz Novog Mesta zabeležila petu pobedu.

Najefikasniji u ekipi Lovćena bili su Slobodan Tošić sa 11 i Ivan Ivanović sa 10 poena, dok su se kod gostiju istakli Slavko Duščak i Klarens Džilbert, koji su postigli po 16 poena.

Novi trener Lovćena Dejan Mijatović porazom je debitovao na klupi Cetinjana, a njegov tim na večerašnjem meču bio je ravnopravan protivnik samo u prvoj četvrtini, tačnije do 7. minuta, kada je na semaforu stajalo 16:11 za domaće.

Posle toga gosti su pojačali tempo, a njihovo prvo vođstvo 17:16 bio je i rezultat prve četvrtine.

U drugom periodu Krka polako preuzima stvari u svoje ruke, da bi u finišu prvog poluvremena ponovo pojačali tempo i na odmor otišli sa 10 koševa viška (32:42).

Potpuno ista slika viđena je i u trećoj četvrtini, u kojoj je i odlučen pobednik - taj deo igre Krka je završila serijom 14:2, stekla nedostižnu razliku od 19 poena (41:60) i susret rutinski privela kraju.