SCG - Austrija 27:38

BEOGRAD, 11. decembra 2003. (Beta) - Ženska rukometna reprezentacija Srbije i Crne Gore (SCG) poražena je večeras od Austrije sa 27:38 (14:22) u poslednjoj utakmici u grupi u Zagrebu, na Svetskom prvenstvu u Hrvatskoj.

"Plave" su završile takmičenje na šampionatu onako kako su i počele - neverovatno slabom igrom protiv slabijih protivnika. U situaciji kada im je pobeda protiv autsajdera Austrije otvarala vrata polufinala, rukometašice SCG su još jednom razočarale.

Pre poslednjeg susreta u grupi, još je bilo neizvesno koje dve ekipe će nastaviti takmičenje u polufinalu. Francuska je prva osigurala mesto među četiri najbolje ekipe, dok je selekcija Koreje čekala ishod ovog meča.

Austrijanke su od samog početka pokazale da neće biti lak protivnik. U 10. minutu vodile su sa 9:5, a u 18. minutu sa 13:8. Pošto je reprezentacija SCG imala velikih problema u odbrani, u 23. minutu već je bilo 18:10.

Selektor Srbije i Crne Gore ni tada nije promenio taktiku. Kapiten Ljiljana Knežević igrala je samo u odbrani, dok je prednost u napadu dobila Tanja Milanović. Činilo se kao da Ivić čeka da se Austrijanke umore, ali to se nije dogodilo.

U drugom delu meča videlo se da rukometašice SCG igraju bolje u odbrani i kada je Kneževićeva u napadu, međutim, nekoliko "neplaniranih" stativa, omogućilo je protivnicama da i dalje zadrže visoko vođstvo. U 50. minutu Austrija je povela sa 30:20 i tada je sve bilo gotovo.

Pobeda austrijske reprezentacije donela je mnogo radosti na tribinama "Doma sportova", jer su se Korejanke plasirale u polufinale, a rukometašice Španije igraće za peto mesto, koje im omogućuje odlazak na Olimpijske igre.

Najzapaženije u ekipi Austrije bile su golman Beata Hofman (19 odbrana) i Stefani Ofenbah sa 10 golova, dok je u timu Srbije i Crne Gore najefikasnija bila Bojana Petrović sa devet golova.

Reprezentacija SCG završila je takmičenje na Svetskom prvenstvu u Hrvatskoj na petom mestu u grupi koja je igrala u Zagrebu.

Dvorana: "Dom sportova" u Zagrebu. Gledalaca: oko 1.000. Sudije: Brun i Nilsen (Danska). Sedmerci: SCG 6(4), Austrija 3(1). Isključenja: SCG 8, Austrija 8 minuta.

SRBIJA I CRNA GORA: Vojčić, Petrović 9, Knežević 5, Budimir 3, Batinić 3, Popović, Savić 4, Mladenović 1, Đokić 1, Stefanović, Ognjenović, Milanović 1, Rokić, Đerić.

AUSTRIJA: Rusnačenko, S. Štras 5, B. Engel 1, Sipkus 3, Ofenbah 10, Krajmajer, Teodorović 5, Fridrikas, Študler, Mika, B. Štras 8, K. Engel 3, Miler, Hofman.

*****

Rezultati poslednjeg kola drugog kruga takmičenja i konačni plasmani

Grupa A (Zagreb): Španija - Koreja 29:32, Francuska - Rusija 20:19, SCG - Austrija 27:38

Francuska 5   4   0   1  128:121  8
Koreja    5   3   0   2  158:151  6
Španija   5   2   1   2  139:138  5
Rusija    5   2   1   2  129:128  5
SCG       5   2   0   3  145:120  4
Austrija  5   1   0   4  149:151  2

U polufinale plasirale su se Francuska i Koreja, dok će Španija igrati za peto mesto.

Grupa B (Rijeka): Rumunija - Nemačka 31:23, Norveška - Slovenija 29:28, Ukrajina - Mađarska 23:35

Mađarska   5   3   1   1  154:131  7
Ukrajina   5   3   1   1  134:140  7
Norveška   5   3   1   1  143:134  7
Slovenija  5   2   0   3  137:149  4
Rumunija   5   1   1   3  135:140  3
Nemačka    5   1   0   4  134:143  2
U polufinale su se plasirale selekcije Mađarske i Ukrajine, dok će Norveška igrati za peto mesto koje donosi plasman na Olimpijske igre.