SCG - Koreja 35:33

Beograd, 10. decembra 2003. (Beta) - Ženska rukometna reprezentacija Srbije i Crne Gore (SCG) savladala je večeras selekciju Koreje sa 35:33 (17:19), u drugom kolu drugog kruga Svetskog prvenstva u Hrvatskoj.

Ovom pobedom rukometašice SCG ostale su u igri za visok plasman, ali će njihovo konačno mesto u grupi, u Zagrebu, zavisiti od rezultata sutrašnjih utakmica.

"Plave" su u utakmici prepunoj obrta pobedile svetske šampionke iz 1995. godine, jer su bile skoncentrisanije u finišu meča. Obe ekipe su imale svoje periode igre, a rukometašice SCG su uspele u poslednih 12 minuta da nadoknade minus od tri gola i da reše utakmicu u svoju korist.

Rukometašice SCG su odlično počele utakmice i povele sa 7:2, ali kada su Korejke promenile odbranu i zaigrale duboku 3:3 i 3:2:1 zonu na 10 metara, brzo je došlo do promene rezultata. U 14. minuta smanjile su prednost na 7:6 i veoma atraktivnon igrom najavile da se neće lako predati.

Do prvog izjednačenja došlo je u 20. minutu kada je Koreja iz kontranapda izjednačila na 11:11. U finišu prvog poluvremena "plave" su prepustile inicijativu protivnicama, a neiskusna Ana Batinić je u 30. minutu zbog nesmotrenog faula nad desnim krilom korejske reprezentacije (zbog udarca rukom u lice) dobila crveni karton.

Vođstvo od dva gola (19:17), koje su imale na poluvremenu, Korejke su sačuvale u nastavku meča i vrlo brzo došle na plus četiri. Kada se činilo da je poraz SCG neizbežan, u 41. minutu došlo je do izjednačenja (24:24).

U finišu golovima Bojane Petrović i Adrijane Budimir "plave" prelaze u vođstvo (33:31), što je totalno poremetilo igru korejske reprezentacije, koja do kraja meča nije uspela da nadoknadi prednost rukometašica Srbije i Crne Gore.

Najefikasnije u timu SCG bile su Bojana Petrović i Adrijana Budimir sa po osam golova, dok je u reprezentaciji Koreje najviše golova postigla Čoi Im Jong (8) i Oh Song Ok (7).

Naredni meč "plave" igraju protiv najslabije ekipe u grupi, selekcije Austrije, koja je na poslednjem mestu - bez bodova.

Ukoliko zauzmu drugo mesto u grupi igraće u polufinalu, ako budu treće - boriće se za peto mesto i olimpijsku vizu, a ukoliko ostanu na četvrtoj, ili petoj poziciji u grupi, pakuju kofere i vraćaju se kući.

Konačan redosled neće zavisiti samo od rezultata plavih u meču sa Austrijom.

Najbolja varijanta je da Francuska pobedi, ili uzme bod Rusiji, da Koreja pobedi Španiju, a SCG naravno Austriju. U tom slučaju Francuska je prva, a "plave" druge u grupi.

U drugom slučaju, ako Rusija pobedi Francusku, Koreja savlada Španiju, a SCG ekipu Austrije, zatvara se krug, jer bi Francuska, Koreja i Srbija i Crna Gora imale isti međusobni skor. Tada bi se gledala ukupna gol razlika i zato je važno da "plave" pobede Austriju sa šest golova više, nego što će eventualno Koreja da porazi Španiju.

Dvorana: "Dom sportova" u Zagrebu. Gledalaca: oko 500. Sudije: Bert i Rajner Mete (Nemačka). Sedmerci: SCG 5(3). Koreja: 5(5). Isključenja: SCG 10 (Batinić crveni karton u 30. minutu), Koreja 8 minuta.

SRBIJA I CRNA GORA: Vojčić, Petrovih 8, Knežević 2, Budimir 8, Batinić 1, Savić 4, Popović 1, Mladenović 2, Đokić 5, Stefanović, Ognjenović, Milanović 4, Rokić, Đerić.

KOREJA: Jang Oh, Sun Vo 5, Sun Huh 5, Long Li 2, So Jang, Ča Kim, Song Oh 7, O Lim 5, Jung Li 1, Min Li, Bok Miong, Im Čoi 8, Pi Mun.

*****

Rezultati drugog kola drugog kruga takmičenja i trenutni plasmani

Grupa A (Zagreb): Rusija - Španija 25:25, Austrija - Francuska 25:28, Koreja - SCG 33:35

Francuska  4   3   0   1  108:102  6
Španija    4   2   1   1  110:106  5
Rusija     4   2   1   1  110:108  5
Koreja     4   2   0   2  126:122  4
SCG        4   2   0   2  118:120  4
Austrija   4   0   0   4  111:124  0

Grupa B (Rijeka): Nemačka - Ukrajina 23:25, Mađarska - Norveška 24:24, Slovenija - Rumunija 30:28

Ukrajina   4   3   1   0  109:105  7
Mađarska   4   2   1   1  119:108  5
Norveška   4   2   1   1  114:106  5
Slovenija  4   2   0   2  109:120  4
Nemačka    4   1   0   3  111:112  2
Rumunija   4   0   1   3  104:117  1