Hapoel - Refleks 77:91

Beograd, 10. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši Refleksa pobedili su večeras u Jerusalimu domaći Hapoel 91:77 (19:18, 19:20, 25:22, 28:17), u derbi meču petog kola Grupe D Uleb Kupa.

Najbolji na terenu bio je centar Refleksa Frend Kimani sa 24 poena (8/8 za dva poena), a odlične partije u timu iz Železnika pružili su i Ognjen Aškrabić sa 18 i Redži Frimen koji je postigao 17 poena.

U ekipi Hapoela najefikasniji je bio Vili Solomon sa 18 poena.

Meč u Jerusalimu odigran je pred oko 1.500 gledalaca.

Posle pet kola Refleks vodi u D grupi sa skorom 4-1, Hapoel je drugi sa tri pobede i dva poraza, a zatim slede četiri tima - Virtus, Huventud, Vervije i Telekom Bon, koji imaju po dve pobede i tri poraza.

*****

Zvezda - Ventspils 82:84

Beograd, 9. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras na svom terenu od letonskog Ventspilsa sa 82:84 (23:28, 18:13, 27:17, 14:26) u petom kolu Grupe C ULEB Kupa.

To je "crveno-belima" bio treći poraz, a letonskom timu četvrta pobeda u ovom evropskom takmičenju.

U Crvenoj zvezdi najefikasniji su bili Igor Rakočević sa 16, Čedomir Vitkovac i Vuk Radivojević sa po 15 poena.

U ekipi Ventspilsa najviše poena, 14 postigao je Amerikanac Delvon Arington, dok su Zlatko Savović i Kristapas Prunis postigli po 12 poena.

Gosti iz Letonije dobro su počeli meč u "Pioniru" i već u trećem minutu vodili su sa 12:7, a tu prednost, od pet poena, Ventspils je održao do kraja prve četvrtine.

Početkom drugog perioda koševima Martinsa Skrimantasa i Arnisa Vecvegarsa, Letonci dolaze do svoje najveće prednosti na meču od devet poena (32:23).

Zvezda se serijom 9:0 za dva minuta vraća u meč i trojkom Vitkovca "crveno-beli" izjednačuju na 32:32, da bi se prvo poluvreme završilo rezultatom 41:41.

U trećoj četvrtini domaćin dodaje gas i mini-serijom od pet poena kapitena Rakočevića uspeva rezultatski da se odlepi na 51:46, da bi u finišu tog perioda Miloš Mirković sa pet uzastopnih poena doneo Zvezdi vođstvo od 68:58.

Na početku poslednje četvrtine Aleksej Nešović pogađa trojku za plus 13 (71:58), da bi u 35. minutu Radivojević novom trojkom doneo "crveno-belima" maksimalnu prednost 76:62.

Ipak, u poslednjih pet minuta Beograđani su uspeli da prokockaju 14 poena viška, pretrpeli su i treći uzastopni poraz u ULEB kupu i svoje šanse za drugi krug sveli na minimum.

Predvođeni 178 cm visokim Amerikancem Delvonom Arlingtonom, koji je do 36. minuta bio neprimetan Ventspils se vratio u igru. Trojkama i bacanjima pomenutog igrača Letonci su napravili seriju 15:0 i na kraju u penal završnici došli do pobede.

Imala je Zvezda poslednjih šest sekundi, ali je Vitkovac odlučio da ne šutira za pobedu već da proigra Mirkovića za produžetak, ali nažalost produžetka nije bilo.

*****

Braunšvajg - Budućnost 73:71

Braunšvajg, NEMAČKA, 10. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši podgoričke Budućnosti poraženi su u Braunšvajgu od domaćeg Energija rezultatom 73:71 (20:22, 10:13, 20:17, 23:19), u 5. kolu E grupe ULEB Kupa.

Budućnost sada u tom evropskom takmičenju ima dve pobede i tri poraza.

Susret u Braunšvajgu protekao je u izjednačenoj igri, u kojoj je Budućnost najveću prednost imala u 21. minutu - 30:38. Tada je, međutim, proradio šut domaćih, pa je Energi u trećoj četvrtini ubacio četiri trojke, a potom još pet u poslednjem periodu.

Posljednji koš za domaće postigao je Mardesič, nakon čega je Dejan Milojević pokušao da preokrene rezultat šutem za tri poena, ali je bio neprecizan.

Energi Braunšvajg: Lipke, Lisicki 19 (2-2), Malet 19 (2-2), Larkio 3, Firić 3 (2-1), Mardesič 12, Madrič 4 (2-1), Nopila 9 (2-2), Muton 4, Blom.

Budućnost: Minić 2, Pajović 14 (2-2), Popović, Šekularac 12 (2-1), Bulajić, Koljević 2, Rakočević, Stenli 16 (10-8), Milojević 17 (8-3), Marjanović 8 (2-2), Maraš.

*****

Gran Kanarija (ŠPANIJA) - Atlas (Beograd, SRBIJA I CRNA GORA) 76:67 (Burk 14, Gor 13, 11 skokova, Vaskez 12 - Vuksanović 19, Majkić 10)