Hemofarm - Peristeri 82:68

Vršac, 9. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši vršačkog Hemofarma večeras su na svom parketu savladali grčki Peristeri 82:68 (21:11, 15:17, 19:16,27:24), u 9. kolu FIBA Evrolige.

Vrščani su pružili veoma dobru partiju, prvi put ove sezone zadržali su agresivnost i koncentraciju svih 40 minuta i na kraju potpuno zasluženo stigli do četvrte pobede u ovom evropskom takmičenju.

Najbolji na terenu bio je bek domaćih Džerod Henderson sa 33 poena (5/6 za tri), a dobru partiju u dresu Hemofarma pružio je i Nebojša Bogavac sa 23 poena.

U ekipi Peristerija najefikasniji su bili Fenton Majkl sa 19 poena i Grigorij Kižnijak sa 14 poena, devet skokova i tri blokade.

*****

Vojvodina - Marusi 80:74

Novi Sad, 9. decembra 2003. (Beta) - Grčki Marusi savladao je večeras u Novom Sadu košarkaše Vojvodine rezultatom 80:74 (17:19, 18:19, 19:22, 26:14) u devetom kolu Fiba Evrolige.

Ovo je prvi poraz Novosađana pred svojim navijačima i ukupno drugi u ovom takmičenju.

Vojvodina je tokom većeg dela utakmice kontrolisala igru i rezultat, koji je na kraju treće četvrtine bio 60:54 u korist domaćeg tima.

Međutim, u poslednjem periodu došlo je do neshvatljivog pada u igri novosadske ekipe, što su iskusni grčki igrači, predvođeni srpskim internacionalcima Aleksandrom Smiljanićem i Oliverom Popovićem uspeli da kazne i revanširaju se Vojvodini za poraz u Atini.

Najefikasniji igrač susreta bio je Nenad Čanak koji je postigao 22 poena, dok je u ekipi gostiju Amerikanac Hadson zabeležio 18 poena.

Utakmica je odigrana pred oko hiljadu gledalaca u velikoj dvorani "Spensa".