SCG - Rusija 31:27

Zagrljaj: Dijadečkova i Maja Savić (FOTO: AFP)

Beograd, 9. decembra 2003. (Beta) - Ženska rukometna reprezentacija Srbije i Crne Gore (SCG) savladala je večeras u Zagrebu selekciju Rusije 31:27 (16:14), u prvom kolu drugog kruga takmičenja na Svetskom prvenstvu.

"Plave" su osvojile prve bodove u drugom delu takmičenja, protiv zvaničnog svetskog šampiona. Ipak, na tabeli nisu napredovale, jer i dalje zauzimaju peto mesto, iza Španije, Francuske, Rusije i Koreje, a ispred selekcije Austrije, koja je bez bodova.

Rukometašicama Rusije pripao je početak utakmice i one su imale prednost do 20. minuta, kada su "plave" prvi put izjednačile na 9:9.

U nastavku meča, pre svega izvanrednom igrom Bojane Petrović i Maje Savić, igračice Srbije i Crne Gore su preuzele inicijativu i prvo poluvreme završile sa prednošću od dva gola (16:14).

U tom delu igre, kao i mnogo puta do sada na Svetskom prvenstvu, "plave" su igrale mnogo bolje sa igračicom manje. Tako su u ovom meču u 22. minutu od 10:10, došle do vođstva od 12:10.

U natavku susreta rukometašice SCG nisu dozvolile Ruskinjama da nametnu svoj način igre. Iskoristile su sporost protivnica i preko kontranapada, prvi put od kada je počeo šampionat u Hrvatskoj, lako dolazile do golova.

S obzirom da je kapiten SCG Ljiljana Knežević brzo "zaradila" dva isključenja, selektor Zoran Ivić odlučio je da ostane na klupi, pa je tako šansu dobila Adrijana Budimir, koja je sa dva gola u finišu utakmice onemogućila protivnice da eventualno preokrenu rezultat.

U ekipi SCG najefikasnija je bila Bojana Petrović sa 11 golova, dok su se u timu Rusije najviše istakle Nadežda Murajeva sa šest i Ljudmila Bodnjeva sa četiri gola.

Dvorana: "Dom sportova" u Zagrebu. Gledalaca: oko 500. Sudije: Hanson i Olson (Švedska). Isključenja: SCG 10, Rusija 2 minuta. Sedmerci: SCG 6(5), Rusija 6(5).

SRBIJA I CRNA GORA: Vojčić, Petrović 11, Knežević 2, Savić 4, Budimir 6, Batinić 2, Popović 3, Mladenović, Đokić 3, Milanović, Tomanović, Stefanović, Ognjenović, Đerić.

RUSIJA: Alizar, Suslina, Romenskaja 4, Karejeva 1, Portoroskaja 3, Dijadečko, Dolguh 4, Bodnjeva 4, Muravjeva 6, Smirnova 3, Navkovič 1, Šipilova, Palič 2, Kperta.

*****

Rezultati prvog kola drugog kruga takmičenja i trenutni plasmani

Grupa A (Zagreb): Španija - Austrija 27:26, Francuska - Koreja 25:27, SCG - Rusija 31:27

Španija   3   2   0   1   85:81   4
Francuska 3   2   0   1   80:77   4
Rusija    3   2   0   1   85:83   4
Koreja    3   2   0   1   91:89   4
SCG       3   1   0   2   83:87   2
Austrija  3   0   0   3   86:96   0

Grupa B (Rijeka): Ukrajina - Slovenija 26:25, Norveška - Nemačka 31:30, Rumunija - Mađarska 27:30

Ukrajina   3   2   1   0   84:82   5
Norveška   3   2   0   1   89:81   4
Mađarska   3   2   0   1   85:82   4
Nemačka    3   1   0   2   88:87   2
Slovenija  3   1   0   2   79:92   2
Rumunija   3   0   1   1   76:87   1