Zvezda - Refleks 81:76

Beograd, 6. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u derbiju 12. kola Jadranske lige ekipu Refleksa 81:76 (46:31).

Zvezda je napravila podvig pobedivši velikog favorita u ovom meču, iako je igrala oslabljena bez četiri standardna prvotimca - Jovana Koprivice, Nikole Jestratijevića, Luke Bogdanovića i Milana Dozeta.

Košarkaši Refleksa igrali su bledo i nemotivisano u prvom delu meča, dok je sa druge strane znatno oslabljena Zvezda pružila izvanrednu partiju, nadigrala i nadskakala goste iz Železnika i prvo poluvreme rešila u svoju korist sa prednošću od 15 poena (46:31).

Košarkaši iz Železnika su u prva dva perioda od 30 šuteva koje su uputili iz igre samo osam puta bili precizni, a imali su i manjak od 11 skokova (Refleks 11, Zvezda 20).

Trener Refleksa Vlado Đurović dugo je zadržao svoje košarkaše u svlačionici, veoma ljut zbog slabe partije u prvom delu meča.

U nastavku, međutim, Refleks je zaigrao mnogo agresivnije u odbrani i efikasnije u napadu i prednost Zvezde se na kraju treće deonice "istopila" na samo pet poena (59:54).

Poslednji period doneo je mnogo uzbuđenja, a na minut i po pre kraja meča Refleks je stigao do izjednačenja 73:73.

U poslednjem minutu utakmice, najpre Rakočević dovodi Zvezdu u prednost 75:73, a potom Čedomir Vitkovac pola minuta pre kraja u poslednjoj sekundi napada trojkom donosi "crveno-belima" pet poena viška i rešava pitanje pobednika.

Najefikasniji u Zvezdi bili su Igor Rakočević sa 19 i Goran Jeretin sa 17, dok je u redovima Refleksa najefikasniji bio Ognjen Aškrabić sa 18 poena.

Zvezda je tako došla do devete pobede, uz tri poraza, dok je Refleksu ovo četvrti poraz, uz osam pobeda.

*****

Cibona - Lovćen 104:77

Beograd, 6. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši cetinjskog Lovćena ubedljivo su večeras poraženi u Zagrebu od domaće Cibone rezultatom 104:77 (27:16, 18:19, 34:22, 25:20), u 12. kolu Jadranske lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Amerikanac Džejms Skuni Pen sa 19 i Davor Kus sa 18 poena, dok je u timu sa Cetinja Boris Raičević ubacio 17 poena.

To je Ciboni osma pobeda u Jadranskoj ligi, uz četiri poraza, dok Cetinjani imaju obrnut skor.

*****

Buducnost (Podgorica, SRBIJA I CRNA GORA) - Zadar (HRVATSKA) 91:100 (Minić 10, Pajović 10, Šekularac 2, Koljević 12, Stenli 22, Milojević 21, Marjanović 14 - Krstić 9, Vladović 18, Longin 11, Špralja 2, Marcelić 16, Banić 27, Miks 17).