SCG - Hrvatska 28:24

Beograd, 4. novembra 2003. (Beta) - Rukometna reprezentacija Srbije i Crne Gore (SCG) savladala je večeas selekciju Hrvatske sa 28:24 (15:14), u trećem kolu takmičenja u grupi A, na Svetskom prvenstvu u Hrvatskoj.

U izjednačenoj utakmici, koja je odigrana u Splitu, pred oko 5.000 gledalaca, "plave" su do pobede došle boljom igrom u drugom poluvremenu.

Utamkmica je počela ubedljivim vođstvom hrvatskih rukometašica od 7:2 i činilo se da će igračice SCG ovim mečom da se oproste od nastavka takmičenja na Svetskom prvenstvu. Ipak, "plave" su iskoristile pad u igri Hrvatske i u 19. minutu izjednačile na 8:8, a zatim i preokrenule rezultat u svoju korist.

Rukometašice Srbije i Crne Gore vodile su sa tri gola razlike, ali su protivnice sa nekoliko uspešnih kontranapada uspele da smanje prednost i da odu na odmor sa minimalnim zaostatkom (15:14).

Drugo poluvreme počelo je greškama obe ekipe, koje četiri minuta nisu uspele da postignu gol. Zatim je Hrvatska izjednačila, ali nije imala snage i da povede. "Plave" su opet preuzele inicijativu i kada su imale priliku da utakmicu mirno privedu kraju, zbog nekoliko grešaka i promašaja, dozvolile su hrvatskim igračicama da još jednom izjednače (49. minut 21:21).

U finišu, rukometašice SCG su imale više koncentracije. Odlične odbrane Ane Vojčić i golovi Bojane Petrović, Ane Batinić i Adrijane Budimir u poslednjim minutima meča, samo su "pokazale" da su "plave", ipak, bile prerano otpisane. Pobednik je odlučen u 58. minutu, kada je reprezentacija SCG povela sa tri gola razlike (25:22).

Na Svetskom prvenstvu u Hrvatskoj sutra je slobodan dan.

Dvorana: SC "Gripe" u Splitu. Gledalaca: oko 5.000. Sudije: Oje i Togstad (Norveška). Isključenja: SCG 12, Hrvatska 10 minuta. Sedmerci: SCG 1(1), Hrvarska 4(3).

SRBIJA I CRNA GORA: Vojčić, Savković, Knežević 5, Petrović 8, Milanović, Savić 3, Đokić 1, Popović 1, Tomanović, Budimir 5, Batinić 2, Stefanović, Ognjenović, Mladenović 3.

HRVATSKA: Knežević, Stančin, Bubalo 1, Golubović, Arslanagić, Kolega 6, Penša, Pasičnik 1, Mitrović 2, Kevo, Sarić, Čuljak 7, Vresk 5, Hodak 2.

*****

Zoran Ivić: Odličan rukomet u sjajnoj atmosferi u Splitu

Beograd, 4. decembra 2003. (Beta) - Selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije i Crne Gore (SCG) Zoran Ivić rekao je večeras posle pobede njegove ekipe u meču sa Hrvatskom na Svetskom prvenstvu, da se u sjajnoj atmosferi u Splitu igrao odličan rukomet.

"Prvo bih čestitao publici na sjajnoj atmosferi, zatim bih istakao da se igrao dobar rukomet, a onda bih čestitao svojim igračicama na odlično odigranoj utakmici i pobedi, ali i na tome što su uspešno odolele 'vrućoj' atmosferi", istakao je Ivić.

Kako se navodi na sajtu Svetskog prvenstva (www.wwć2003.hr), selektor SCG je čestitao hrvatskim rukometašicama na fer borbi i ponovio da je posle poraza od Španije istakao da njegov tim nije ispao iz igre.

"Evo, već ovom pobedom u prilici smo da prenesemo četiri boda u drugi deo takmičenja. Tako da i dalje mislim kako će SCG, Francuska i Hrvatska proći dalje", dodao je Ivić.

Selektor Hrvatske Željko Tomac istakao je da je njegova ekipa izgubila važnu utakmicu, ali da još nije sve gotovo.

"Imamo dan za odmor koji ćemo da iskoristimo za oporavak, analize i razgovor. Moramo da se 'vratimo' i da naredne dve utakmice odigramo bolje. Tačna je tvrdnja golmana Barbare Stančin da je utakmicu izgubio napad, a ne odbrana. Stančin je bila izvanredna, a koštale su nas 'rupe' u napadu koje su nas zadesile sredinom prvog i pred kraj drugog poluvremena", kazao je Tomac.

On nije želeo da procenjuje rasplet u grupi A niti da kalkuliše.

"Uprkos porazu, idemo dalje utakmicu po utakmicu. Pokušaćemo da zbijemo redove i što bolje odigramo mečeve protiv Francuske i Španije", rekao je Tomac.

Grupa B: Koreja - Angola 27:21, Češka - Austrija 22:29, Rusija - Urugvaj 38:15
Grupa C: Ukrajina - Tunis 33:15, Norveška - Argentina 45:13, Rumunija - Japan 41:30
Grupa D: Mađarska - Slovenija 38:25, Nemačka - Kina 30:28, Danska - O. Slonovače 24:21

Prvo kolo (2. decembar 2003.): SCG - Australija 41:18
Drugo kolo (3. decembar 2003.): SCG - Španija 27:33