Po Ortez - Partizan 81:78

Beograd, 3. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši Partizana poraženi su večeras u gostima od Po Orteza sa 81:78 (23:21, 18:19, 15:13, 25:25) u petom kolu Evrolige.

Partizanu je ovo drugi poraz u takmičenju, a prvi posle tri uzastopne pobede. Ortezu je ovo druga pobeda u takmičenju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Dragan Lukovski i Loran Foare sa po 12 poena.

Braun je imao 19 poena za Partizan, Kosta Perović 16, a Đuro Ostojić i Avdalović po 14.

Utakmica je bila neizvesna i "tvrda". Domaćin je uglavnom vodio tokom prvog poluvremena, a Partizan je u nastavku preuzeo i uvećavao vođstvo.

"Crno-beli", koji su večeras bili dodatno oslabljeni neigranjem povređenog Dušana Kecmana, nisu uspeli da sačuvaju u ovakvim utakmicama velikih šest poena prednosti. Odlično je igrao mladi Perović, koji je u igri proveo čitavih 26 minuta.

Meč je rešen u penal završnici, kada su ključna slobodna bacanja promašivali Frederik Haus, Džerald Braun i Vule Avdalović, koji nisu koristili jedno od dva i tako, umesto izjednačenja, dozvolili rivalu da stekne prvo tri, pa pet poena prednosti.

Beogradski tim je tokom čitavog meča promašio ukupno 10 slobodnih bacanja.

Uprkos tome, Partizan je ipak imao šansu da izbori produžetak kada je na samom kraju meča, Braun promašio dodatno slobodno bacanje, posle čega je loptu uhvatio Goran Ćakić i vratio Braunu, koji je iz teške pozicije zamalo bio neprecizan za tri poena.

"Crno-beli" su, međutim, ostali na drugom mestu grupe A, pošto je Ulker izgubio u Zagrebu od Cibone. Šampion SCG u sledećem kolu dočekuje Barselonu.

Trener Partizana Duško Vujošević za poraz je okrivio loše izvođenje slobodnih bacanja.

"Ovo je bila utakmica sa velikim takmičarskim intenzitetom. Imali smo više skokova, ali i više izgubljenih lopti. Ono što je najvažnije u ovako tvrdim utakmicama, međutim, je to da smo mi promašili 10 penala, a oni samo jedan", rekao je Vujošević posle meča.

On je dodao da je njegov tim zbog nediscipline u odbrani ispustio šest poena prednosti u drugom poluvremenu.

Peto kolo Evrolige - rezultati i trenutni plasman

A grupa: Lotomatika - Union Olimpija 80:79, Cibona - Ulker 69:68, Po Ortez - Partizan 81:78, Barselona - AEK 79:62