SCG - Španija 27:33

Beograd, 3. decembra 2003. (Beta) - Ženska rukometna reprezentacija Srbije i Crne Gore (SCG) izgubila je večeras od selekcije Španije sa 27:33 (12:13) u drugom kolu takmičenja u grupi A, na Svetskom prvenstvu u Hrvatskoj.

"Plave" su u Splitu neočekivano poražene od tek solidne ekipe Španije i tako još jednom pokazale slabost iz pripremnih mečeva - koliko loše mogu da igraju. Velike oscilacije u toku meča, mnogo početničkih grešaka i promašenih stopostotnih prilika, samo su olakšale španskim rukometašicama da dođu do neplaniranih bodova.

Španija je vodila od početka utakmice, a igračice SCG samo su tri puta u prvom poluvremenu uspele da izjednače (u 13. minutu 6:6, u 24. minutu 11:11 i u 28. minutu 12:12).

U drugom poluvremenu "plave" su odigrale još gore, pa su protivnice završile meč sa pobedom od šest golova razlike 33:27. U 43. minutu Španija je povela u 42. minutu sa 19:16, do 46. minuta održavala je tu prednost, a zatim povećala na 21:17.

Rukometašice SCG su odigrale dobro dva napada, smanjile na 22:20, nagovestile preokret u završnici i onda stale. Tako su španske rukometašice iskoristile neodlučnost reprezentacije Srbije i Crne Gore da samo još malo povećaju razliku pre kraja meča.

Golman SCG Ana Vojčić bila je među boljim pojedincima u timu, a pored nje istakle su se Maja Savić (3 gola) u prvom poluvremenu i kapiten Ljiljana Knežević sigurnim izvođenjem sedmeraca (od 9 golova 6 iz penala). Pivotmen Ana Đokić i Adrijana Budimir bile su solidne, dok su totalno podbacile Bojana Petrović i Tanja Milanović.

U timu Španije istakla se golman Elizabeta Lopez, Suzana Fraile (7) i Šuš Diaz (4).

U trećem kolu takmičenja u grupi A, koje se održava u Splitu, rukometašice Srbije i Crne Gore sutra se u 18 sati sastaju sa domaćinom šampionata, selekcijom Hrvatske.

Dvorana: Sportski centar "Gripe" u Splitu. Gledalaca: oko 300. Sudije: Berd i Rajne Mete (Nemačka). Isključenja: SCG 12, Španija 4 minuta. Sedmerci: SCG 7(6), Španija 7(5).

SRBIJA I CRNA GORA: Vojčić, Đerić, Knežević 9, Petrović 2, Milanović 1, Savić 3, Đokić 6, Popović 1, Tomanović, Budimir 5, Batinić, Stefanović, Ognjenović, Miladinović.

ŠPANIJA: E. Lopez, Gonzales 2, Garsija 1, Amoros, Gomes 4, Diaz 4, Fraile 7, Sančez 4, Peraha, K. Lopez 2, Kvadaro 3, Onsina 6, Amoros.

Rezultati utakmica 2. kola takmičenja po grupama

Grupa A: Španija - SCG 33:27, Australija - Hrvatska 12:38, Brazil - Francuska 15:33
Grupa B: Koreja - Češka 31:18, Angola - Rusija 22:26, Urugvaj - Austrija 20:47
Grupa C: Ukrajina - Rumunija 28:28, Tunis - Norveška 25:27, Argentina - Japan 16:24
Grupa D: Obala Slonovače - Slovenija 28:32, Nemačka - Mađarska 30:27, Kina - Danska 20:29

Prvo kolo (2. decembar 2003.): SCG - Australija 41:18