Atlas - Zadar 71:92

Beograd, 2. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši Zadra pobedili su večeras u Beogradu ekipu Atlasa 92:71 (28:13, 21:18, 18:21, 24:20) 4. kolu Grupe B ULEB Kupa.

To je treća pobeda Zadrana, koji imaju i jedan poraz, dok je Atlasu ovo treći poraz, uz jednu pobedu u ovom takmičenju.

Posle pobede nad Crvenom zvezdom u svojoj dvorani pre nekoliko dana u Jadranskoj ligi, Zadrani su zabeležili novu pobedu nad ekipom iz Beograda, ovog puta nad Atlasom.

Zadrani su opravdali ulogu favorita. Vodili su od početka utakmice, u jednom momentu ta prednost je iznosila čak 27 poena. Sve što su domaći uspeli da urade je da u jednom trenutku smanje na devet poena prednosti.

Najefikasniji igrač utakmice bio je košarkaš Zadra Majkl Miks sa 24 poena, a u Zadru su se istakli i Jakov Vladović i Davor Marcelić sa po 17 poena.

U Atlasu najefikasniji su bili Vladimir Vuksanović sa 21 poenom i Slobodan Agoč sa 13.

*****

Vareze - Zvezda 93:84

Beograd, 2. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši beogradske Crvene zvezde poraženi su večeras u Italiji od ekipe Vareze 93:84 (24:22, 16:25, 23:24, 19:21), u 4. kolu Grupe C ULEB Kupa.

To je drugi poraz Zvezde u ovom takmičenju, uz dve pobede.

Vareze ima maksimalan učinak od četiri pobede.

"Crveno-beli", iako su na meč 4. kola ULEB Kupa otputovali bez tri standardna igrača i sa rekovalenscentom Vladislavom Dragojlovićem, uspeli su da pruži jak otpor favorizovanoj ekipi Varezea.

Zvezda je duel počela odlično i posle šest minuta vodila je sa 13:5, zatim i 17:11. Prvi period Beograđani su rešili u svoju korist sa 24:22, ali su već u u drugom minutu ostali bez Luke Bogdanovića, koji je povredio nogu.

U nastavku proradio je plejmejker domaćih Džeri Mekaloh, nakon čega je Vareze preuzeo kontrolu igre i rezultata, a prednost su domaćini uspeli da zadrže sve do završetka meča.

Predvođena Igorom Rakočevićem Zvezda je u 25. minutu došla do izjednačenja 51:51, a zatim je Alesandro De Pol razbio nos Milanu Dozetu, nakon čega je već dovoljno desetkovan tim sa Malog Kalemagdana dodatno oslabljen.

I pored svega Zvezda je u 37. minutu uspela da smanji zaostatak na tri poena 80:83, ali je sinoć izuzetno raspoloženi Mekalah u finišu utakmice pet puta uzastopno bio precizan sa linije penala, što je Italijanima bilo dovoljno za pobedu.

Igrači koje je trener Zmago Sagadin imao na raspolaganju pružili su maksimum protiv favorizovanog Varezeu, a čak petorica su meč sa završila sa dvocifrenim učinkom - Rakočević 23, Vuk Radivojević 21, Aleksandar Đurić 12, Milan Dozet 12, Milko Bjelica 10.

Sa druge strane Mekalah sa 29 poena bio je daleko ispred Andree Menegina koji je zabeležio 14 i Alesandra De Pola koji je postigao 13 poena.

*****

Refleks - Virtus 84:53

Beograd, 2. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši beogradskog Refleksa ubedljivo su večeras na svom parketu pobedili Virtus iz Bolonje 84:53 (29:14, 15:14, 20:14, 20:11) u 4. kolu Grupe D Uleb Kupa.

Najefikasniji u Reflesku bili su Ognjen Aškrabić sa 21 poenom, i Frend Kimani sa 16. U Virtusu su najprecizniji bili Entoni Vilijams sa 13 i Samjuel Podesta sa 12 poena.

To je treća pobeda Refleksa u ovom takmičenju, uz jedan poraz.

Košarkaši Refleksa od početka utakmice su vodili i već u prvoj četvrtini stigli do ubedljive prednosti. Tim iz predgrađa Beograda igrao je jaku odbranu koja je i ključ trijumfa nad protivnikom koji je nekada bio jedan od najjačih italijanskih timova.

Centar Refleksa Frend Kimani odmah na početku susreta visokim igračima gostiju podelio je četiri blokade i pokazao ko će imati prevagu pod koševima.

Razlika Refleksa rasla je iz minuta u minut, a u trećoj četvrtini dostigla je 30-ak poena razlike. Trener Refleksa Vlado Đurović pružio je šansu svim igračima i svih 12 košarkaša upisalo se u strelce.

*****

Budućnost - Le Man 85:81

Podgorica, 2. decembra 2003. (Beta) - Košarkaši podgoričke Budućnosti pobedili su večeras na svom parketu ekipu Le Mana 85:81 u 4. kolu Grupe E ULEB Kupa.

Budućnost je tako došla do druge pobede u ovom takmičenju uz dva poraza.

Le Man takođe ima dve pobede i dva poraza.