SCG - Australija 41:18

Beograd, 2. decembra 2003. (Beta) - Ženska rukometna reprezentacija Srbije i Crne Gore (SCG) savladala je danas Australiju sa 41:18 (24:6), u prvoj utakmici takmičenja u grupi A, na Svetskom prvenstvu koje se igra u Hrvatskoj.

"Plave" u prvom susretu na šampionatu nisu imale težak posao. Selektor SCG Zoran Ivić pružio je priliku svim igračicama u duelu sa Australijom, kako bi se što bolje pripremile za predstojeće mnogo važnije utakmice.

Već u osmom minutu rukometašice SCG vodile su sa 5:2, dok su polovinom prvog dela igre imale prednost od šest golova (9:3). Pobednik je bio odlučen, a jedino se postavljalo pitanje sa koliko golova razlike će se završiti utakmica.

Do kraja prvog poluvremena sve igračice Srbije i Crne Gore su postigle golove i otišle na odmor sa nedostižnih 18 golova prednosti (24:18).

U nastavku meča, selektor Ivić odlučio je da odmori najbolje rukometašice, pa je selekcija Australije delimično uspela da ublaži poraz, jer su "plave" u drugom delu igre imale samo "plus" pet.

U ekipi Srbije i Crne Gore najviše su se istakle Jelena Popović (pet golova) u prvom poluvremenu, kao i Ana Đokić (5) i Ana Batinić (6) u drugom poluvremenu. U selekciji Australije najefikasnije bile su Jovana Milošević (6) i Šeli Roj (4).

Australija je prvi put učestvovala na SP u Italiji 2001. godine, kada je završila takmičenje bez pobede, na poslednjem 24. mestu.

Dvorana: SC u Splitu. Gledalaca: oko 500. Sudije: Migas i Bavas(Grčka). Isključenja: SCG 10, Australija 4 minuta. Sedmerci: SCG 3(1), Austtalija 3(3).

SRBIJA I CRNA GORA: Vojčić, Đerić, Stefanović 2, Petrović 3, Savić 4, Mladenović 4, Popović 5, Knežević 2, Milanović 2, Ognjenović 5, Rokić 3, Đokić 5, Batinić 6.

AUSTRALIJA: Ignjatović, Hedberg 4, Milošević 6, Bolton 1, Kopčalić 2, Roj 4, Leone 1, Bojd, Bring, Azbi, Vine, Ken, Maher, Edland, Grifits.

Rezultati utakmica 1. kola takmičenja po grupama

Grupa A: SCG - Australija 41:18, Hrvatska - Brazil 32:25, Francuska - Španija 28:25
Grupa B: Rusija - Koreja 28:27, Češka - Urugvaj 47:16, Austrija - Angola 29:19
Grupa C: Japan - Tunis 30:24, Norveška - Ukrajina 29:30, Rumunija - Argentina 43:13
Grupa D: Mađarska - Obala Slonovače 43:25, Slovenija - Kina 34:26, Danska - Nemačka 20:20