Zadar - Zvezda 97:86

Zadar, HRVATSKA, 29. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši Zadra pobedili su danas na svom terenu beogradsku Crvenu zvezdu 97:86 (31:22, 28:23, 21:16, 25:25) u 11. kolu Jadranske lige.

Zadar je zaluženo pobedio i naneo Zvezdi treći poraz u Jadranskoj ligi.

Zvezda je igrala znatno oslabljena pošto zbog povreda nisu nastupili Goran Jeretin, Nikola Jestratijević, Jovan Koprivica i Dragojlović.

Utakmica je praktično odlučena već u prvom poluvremenu, kada su Zadrani odličnom igrom u odbrani i preciznim šutevima sipali u koš Zvezde i napravili razliku od 17 poena.

"Počeli smo prestrašeno i dozvolili protivniku da se razigra. Celu utakmicu smo pokušavali da uhvatimo priključak, ali ključan je bio početak. Spremali smo se da dobrom odbranom uđemo u meč, ali napravili smo upravo suprotno i olakšali Zadru put do pobede", rekao je posle utakmice trener Zvezde Zmago Sagadin.

Zadrani su odlično počeli utakmicu napravivši seriju od 9-0. Već u 6. minutu prednost je bila 15 poena za Zadrane. Zvezda nije imala rešenje za kombinovanu odbranu Zadra, koji je dopustio visokim igračima Zvezde da slobodno šutiraju, ali oni nisu bili precizni.

Početkom druge četvrtine, Zvezda je uspela da se približi Zadranima na četiri poena (38:34), ali je domaća ekipa, nošena publikom, ponovo napravila veliku prednost koja je iznosila plus 17.

U trećoj četvrtini Zadar je održavao razliku od desetak poena, a krajem tog perioda dogodio se najveći incident kada je tačno ispred trenera Zvezde Zmage Sagadina pukla petarda ili neko jače pirotehničko sredstvo, koje ga je malo ošamutilo.

Navijač koji je bacio petardu odmah je priveden.

Navijači Zadra su sve to propratili uzvicima; "Ubij Srbina" i "Srbe na vrbe".

U poslednjoj četvrtini Zadar je potpuno razbio Zvezdu i zabeležio šestu pobedu u Jadranskoj ligi, uz pet poraza.

Najefikasniji u ekipi Zadra bio je Vladimir Krstić sa 21 poenom, a u Zvezdi Igor Rakočević sa 24 poena.

*****

Refleks - Krka 86:76

Beograd, 29. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši beogradskog Refleksa pobedili su večeras Krku iz Novog Mesta sa 86:76 (31:23, 11:17, 20:19, 24:17) u 11. kolu Jadranske lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Frend Kimani sa 20 poena, dok je Ivan Zoroski imao 17, a Branko Jorović 15 poena.

Rik Rikert imao je 14, a Slavko Duščak 13 poena za Krku.

Ovo je bila dosad najneizvesnija utakmica Refleksa kod kuće ove sezone.

Krka je nedavno promenila trenera i dovela je dvojicu novih igrača, a iako je večeras igrala bez povređenih Sanija Bećirovića i Anta Grgurevića, Krka je pokazala da je neugodan rival.

Refleks je vodio tokom čitavog prvog poluvremena, a najveća prednost koju je imao u tom periodu bila je devet poena. To je kratko trajalo pošto su gosti iz Novog Mesta napravili mini-seriju i na kraju prišli samo na "minus dva" (42:40).

Krka je izjednačila na početku drugog poluvremena, a u tom periodu raspucali su se Klarens Gilbert, Marko Antonijević i Srđan Subotić, koji su preokrenuli rezultat, iskoristivši brojne greške Refleksa.

Najveća prednost slovenačkog tima iznosila je pet poene. Refleks je pojačao odbranu, a kada se u igru vratio Vanja Plisnić, rezultat je došao na "klackalicu".

Železnik je ipak uspeo da završi tu deonicu sa prednošću od tri poena. Na kraju se raspucao i Kimani, koji je osim atraktivnim poenima publiku dizao na noge i blokadama.

Refleks je samo uvećavao prednost do kraja meča do konačnih 86:76.

*****

Lovćen - Široki 89:76

Cetinje, 29. novembar 2003. (Beta) - Košarkaši Lovćena savladali su večeras na svom parketu Široki Hercegtisak 89:76 (18:23, 20:20, 28:20, 23:13), u 11. kolu Jadranske lige.

Najefikasniji u domaćem taboru bili su Pešić i Raičević sa po 15, Tošić sa 14 (4 trojke) i Rakočević sa 13, dok su se kod gostiju istakli Vanjak sa 19, Perković sa 17, Čolak i Vujanović sa po 16 pogodaka.

Lovćen je počeo loše, gosti su u 7. minutu imali 10 poena viška (12:22), a do kraja četvrtine i prvog poluvremena Cetinjani su uspeli samo da prepolove taj zaostatak.

Jedina svetla tačka u taboru Lovćena bio je Boris Raičević (13 poena u tom delu igre), dok su njegovi saigrači od 10 pokušaja za tri poena pogodili samo jedanput. Ipak, izabranici Predraga Milovića raspucali su se u drugom delu igre, i pre svega dobrim šutem u trećoj četvrtini (trojke 7-6), preokrenuli rezultat a u poslednjoj četvrtini i dotukli protivnika.

U drugom poluvremenu blistali su Tošić, Pešić, Rakočević i Milović.

*****

Zagreb (HRVATSKA) - Budućnost (Podgorica, SRBIJA I CRNA GORA) 101:95 (19:27, 23:25, 18:21, 41:22). Zagreb: Miljković 14, Piplović 28, Pehar 6, I. Tomas 26, Radoš 6, M. Tomas 17, Garma 4. Budućnost: Minić 12, Pajović 25, Popović 7, Bulajić 4, Koljević 20, Rakočević 2, Stenli 10, Milojević 15,

Pivovarna Laško - Cibona 79:77
Slovan - Olimpija 74:71
Banjalučka pivara - Split 85:89