Hemofarm - Rasing 90:59

Vršac, 25. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši vršačkog Hemofarma pobedili su večeras na svom terenu pariski Rasing sa 90:59 (30:7, 19:13, 22:22, 19:17) u sedmom kolu FIBA Evrolige.

Čvrstom odbranom, kontrolisanim napadom uz odličan procenat šuta, Hemofarm je već u prvom poluvremenu "odradio" posao i dotukao Francuze koji su u tom periodu postigli svega 20 poena.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Skijara Loren iz Rasinga sa 22 poena, dok su u redovima Hemofarma odlične igre pružili Nebojša Bogavac sa 19 i Bojan Bakić sa 18 poena.

Večeras su u Evropi debitovali dvojica Hemofarmovih juniora, Miloš Borisov i Nenad Mišanović, koji je za tri minuta uspeo da postigne četiri poena, uz dva skoka.

*****

Vojvodina - Nansi 103:81

Novi Sad, 25. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši novosadske Vojvodine lako su večeras na svom pobedili franucski Nansi sa 103::81 (21:20,25:21, 28:18, 29:22) u sedmom kolu FIBA Evrolige.

Vojvodina je meč prelomila u drugom poluvremenu, posle relativno ravnopravnog prvog. Najefikasniji u pobedničkom meču bili su Milan Gurović sa 21 poenom i Nenad Čanak sa 20.

Rendolf Čildres postigao je 19 poena za Nansi, a Dušan Nedić 18.

Ovo je Vojvodini šesta pobeda u takmičenju, čiju će prvu fazu završiti na jednom od prva dva mesta. Nansiju je ovo peti poraz.