Zvezda - Alikante 87:89

Beograd, 25. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Beogradu od španskog Alikantea sa 87:89 (27:21, 15:25, 20:29, 25:14), u trećem kolu ULEB kupa.

Najefikasniji u Zvezdi bili su Igor Rakočević sa 29 i Goran Jeretin sa 20 poena.

Lu Rou postigao je 24 poena za Alikante, a Lusio Angulo 18.

U najslabijoj utakmici sezone košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz od poslednje plasirane ekipe španske ACB lige, ali kada jedna ekipa odigra samo prvu četvrtinu kako bi trebalo, a za deset minuta (krajem treće i početkom poslednje deonice) postigne pet poena i na utakmici promaši 17 od 35 slobodnih bacanja, onda ni ne može da računa na pobedu.

Zvezda je dobro počela susret i posle prvih 10 minuta, trojkom Jeretina došla do svoje najveće prednosti na meču 27:21.

Međutim, početkom druge deonice usledio je neshvatljiv pad u igri "crveno-belih". Iskusna ekipa iz Alikantea predvođena bivšim košarkasem Reala Lusiom Angulom, i centarskim tandemom Amerikanaca Demarko Džonson - Lou Rou znala je to da iskoristi i za šest minuta serijom 17:2 (29:38) preuzela kontrolu nad utakmicom.

Vratila se Zvezda u meč pred kraj poluvremena, 41:42, a na odmor se otišlo sa podnošljivim minusom za "crveno-bele" od 42:46.

Slaba igra Zvezde, kako u odbrani tako i u napadu nastavila se ipak i u trećem periodu. Veliki broj izgubljenih lopti, promašenih trojki i slobodnih bacanja u 30. minutu doveo je domaći tim do minusa, odnosno goste iz Španije do plusa od čak 17 poena (58:75).

Poslednja deonica počela je "tvrdo", igrači oba tima nisu mogli da pogode koš, a u takvoj igri, rezultat prvih pet minuta bio je neverovatnih 3:3 i ništa nije nagoveštavalo dramatičnu završnicu.

Posle serije trojki, tri uzastopne Rakočevića i dve Jeretina, kao i poena Aleksandra Đurića Zvezda 20-ak sekundi pre kraja prilazi na samo dva poena zaostatka 84:86.

Nakon toga Berni Ernandez pogađa jedno slobodno bacanje, a drugo promašeno koristi Džonson koji donosi svom timu pet poena prednosti (89:84). Međutim, Milan Dozet trojkom ponovo vraća nadu (87:89) "crveno-belima".

Dve sekunde pre kraja Eernandez promašuje oba penala, ali Dozet sa pola terena ne pogađa trojku za pobedu.

Ovo je "crveno-belima" prvi poraz u Uleb kupu, posle dve pobede, dok španski Alikante ima skor 1-2.

*****

Keln - Atlas 66:64

Beograd, 25. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši beogradskog Atlasa poraženi su večeras u gostima od Kelna sa 66:64, u trećem kolu grupe B ULEB Kupa.

Ovo je Atlasu bio drugi uzastopni poraz. Utakmica sa nemačkim predstavnikom bila je izjednačena i timovi su se često smenjivali u vođstvu.

Najveća prednost gostiju iznosila je šest poena, a Kelna četiri.

Atlas je u samom finišu meča propustio priliku da pobedi, jer je odlučio da pri nerešenom rezultatu brani poslednji napad Kelna, za koji je imao 13 sekundi.

Keln je taj napad iskoristio i konačno pobedio.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Klint Harison sa 14 poena, dok je Teren Renčer imao 12.

U Atlasu je po običaju najefikasniji bio Vladimir Vuksanović sa 19 poena, dok je Saša Bratić imao 15.

*****

Makedonikos - Budućnost 87:75

Beograd, 25. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši podgoričke Budućnosti poraženi su večeras u Grčkoj od Makedonikosa sa 87:75 (23:15, 22:23, 12:16, 30:21), u trećem kolu Grupe E ULEB kupa.

Budućnost, koja je večeras igrala bez povređenog Ninoslava Marjanovića, sada zauzima poslednje mesto u grupi E, sa jednom pobedom i dva poraza.

Domaćin je znatno bolje počeo i tokom prvog poluvremena održavao prednost. Najbolji gostujući igrač u tom delu bio je Toni Stenli, koji je za 20 minuta ubacio 19 poena.

U drugom poluvremenu Budućnost je, međutim, zaigrala mnogo bolje, a iza linije 6,25 "raspucali" su se Gavrilo Pajović i Ivan Koljević, pa je treći period završen sa samo tri poena viška za domaće (57:54).

Početkom poslednje četvrtine, međutim, domaćin je napravio seriju od 13:3 i tako prelomio rezultat u svoju korist.

*****

Huventud - Refleks 90:68

Beograd, 25. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši beogradskog Refleksa poraženi su večeras u gostima od Huventuda sa 90:68 (27:18, 21:19, 20:13, 22:18), u trećem kolu grupe D ULEB Kupa.

Refleks je tokom čitave utakmice u Badaloni bio u podređenom položaju i nijednom nije uspeo da zapreti raspoloženim igračima Huventuda.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Karlos Marko i Džejmi Arnold sa po 19 poena, dok je Pepe Vaskez imao 18.

Majkl Smit imao je 12 poena za Refleks, sa odličnim šutom za dva (6/7), ali lošim za tri (0/4) poena. Ivan Zoroski imao je 11, a kapiten Ognjen Aškrabić 10 poena.

Refleksu je ovo bio prvi poraz u takmičenju, a Huventudu prva pobeda.