Cibona - Refleks 80:82

Beograd, 22. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši Refleksa pobedili su večeras u Zagrebu Cibonu sa 82:80 (29:18, 19:15, 14:26, 18:23) u derbi utakmici 10. kola Jadranske lige.

"Ovo je bila jako, jako čudna utakmica, sa dva potpuno različita poluvremena. Cibona je bila fantastična u prvom poluvremenu. Kada to kažem, mislim zaista fantastična", rekao je Beti trener Refleksa Vlade Đurović telefonom iz Zagreba.

Zagrebački tim je u prvom poluvremenu trojke šutirao 9/14 i pogađao je gotovo sve što je šutirao.

"Igračima sam rekao na poluvremenu da oni neće moći još dugo tako i kazao im da zaigraju malo jače. Nisam im kazao da moraju da pobede, već da smanje razliku od 15 poena, da malo popravimo utisak, jer ipak je ovo derbi", objasnio je Đurović.

To se u drugom delu i desilo, a Bojan Krstović doneo je Železniku neophodnu čvrstinu u odbrani. Situacija se tada preokrenula - Cibona je počela da promašuje, a Refleks da pogađa.

To je dovelo do toga da su gosti nešto više od minut pre kraja imali četiri poena prednosti i dva slobodna bacanja. Branko Jorović je međutim promašio oba, a Cibona je u sledećem napadu postigla trojku.

Refleks je i sledeći napad napravio za Jorovića, koji je promašio trojku, da bi Sesar u sledećem napadu iskoristio prvo i promašio drugo bacanje.

Loptu je uhvatio Majk Smit, i dodao je kapitenu Ognjenu Aškrabiću, koji je sa pola terena u poslednjim sekundama postigao trojku za konačnih 82:80.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Aškrabić sa 23 poena, a sledio ga je Smit sa 14.

Skuni Pen i Rimac imali su po 16 poena za Cibonu.

*****

Zvezda - Zagreb 97:84

Beograd, 22. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu ekipu Zagreba sa 97:84 (25:27, 22:19, 29:11, 22:27) u 10. kolu Jadranske lige i tako zadržali prvo mesto na tabeli ovog regionalnog takmičenja.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je kapiten Igor Rakočević sa 27 poena poena, dok je mladi Luka Bogdanović imao 18.

Damir Miljković postigao je 23 poena za Zagreb, a Marko Piplović 13.

U beogradskoj hali "Pionir" se do sredine treće četvrtine igrala uglavnom ujednačena utakmica, u kojoj su gosti u više navrata imali prednost, a najveća je iznosila pet poena.

Zvezda je u drugom poluvremenu "stegla" odbranu, razigrala se u napadu i serijom 22:4 do kraja treće četvrtine stekla odlučujućih 18 poena prednosti. U toj seriji prednjačili su Jeretin i Rakočević sa po osam poena.

Najveća prednost "crveno-belih" bila je 20 poena (77:57) u 31. minutu. Gosti su uspeli da smanje prednost na 10 poena, ali je Zvezda rutinski sačuvala vođstvo do kraja meča.

*****

Budućnost - Banjalučka pivara 99:88

Beograd, 22. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši Budućnosti pobedili su večeras Banjalučku pivaru sa 99:88 (25:17, 23:15, 28:27, 23:29) u 10. kolu Jadranske lige, i sada zauzimaju treće mesto na tabeli ovog regionalnog takmičenja.

Najefikasniji igrač u podgoričkom timu bio je Ivan Koljević, koji je postigao 33 poena, dok je kapiten Dejan Milojević imao 25 poena i 11 skokova.

Kod gostiju su se istakli Feliks Kojadinović sa 32 i Marko Šćekić sa 26 pogodaka.

Nakon dva poraza u tri dana, od Slovana i Estudijantesa, košarkaši Budućnosti su do ove pobede došli lako.

U susretu u kom su obe ekipe igrale sa mnogo oscilacija, Podgoričani su već na samom startu nametnuli svoj ritam i stavili protivniku do znanja da ih zanima samo trijumf.

Prednost Budućnosti je od početka stalno rasla, da bi već u 9. minutu bilo 25:14, a u samom finišu prvog poluvremena i 46:30. Treća četvrtina donela je najviše uzbuđenja - prvo je tim iz Banja Luke serijom 9:0 smanjio na 41:48, da bi im se Budućnost revanširala sa 11:0.

Svih 27 poena za "pivare" u tom periodu dali su Marko Šćekić (15) i Feliks Kojadinović (12).

U redovima domaćina, blistao je Ivan Koljević, koji je u drugoj i trećoj četvrtini postigao čak 27 poena.

Banjalučka pivara je poslednji pokušaj da prelomi imala u poslednjoj četvrtini, kada je serijom 13:0 prišla na 74:81, a u 37. minutu, prednost Budućnosti iznosila je svega šest poena (85:79), ali se tim na vreme probudio i povećao na nedostižnih 95:81.

*****

Union Olimpija (Ljubljana, SLOVENIJA) - Lovćen (Cetinje, SRBIJA I CRNA GORA) 80:78 (Baždarić 8, Boisa 17, Štelmahers 6, Maravić 11, Rahimić 21, Pavić 8, Ožbolt 9 - Tošić 19, Ivanović 10, Pešić 5, Milović 5, Stevović 14, Vučurović 1, Raičević 6, M. Rakočević 18).

Široki Hercegtisak - Pivovarna Lasko 68:78
Krka - Zadar 75:74
Split - Geoplin Slovan 62:75