Virtus - Partizan 63:77

Beograd, 20. novembra 2003. (Beta/Tanjug) - Košarkaši beogradskog Partizana pobedili su večeras u Rimu domaću ekipu Virtus (Lotomatiku) 77:63 (21:25, 17:13, 20:12, 19:13) u 3. kolu A Grupe Evrolige.

To je druga pobeda Partizana u ovogodišnjem ciklusu Evrolige. U prethodnom kolu Partizan je pripredio još jedno iznenađenje pobedivši turski Ulker.

Partizan je čvrstom igrom u odbrani i strpljivom i disciplinovanom u napadu došao do ubedljive pobede. "Crno-beli" su imali čak dvostruko više uhvaćenih lopti pod oba koša što je najbolji pokazatelj odnosa dve ekipe.

Odličnu partiju pružio je plejmejker Partizana Džerald Braun, a uspešno su ga sledili Frederik Haus i Đura Ostojić.

Utakmica je praktično prelomljena u trećoj četvrtini kada je Partizan stigao do osetne prednosti od 11 poena, koju je do kraja samo povećao.

U poslednjoj četvrtini košarkaši Virtusa, a posebno Karlton Majers pokušavali su da "trojkama" dostignu prednost gostiju, ali su nepreciznim šutevima samo podizali nervozu u ekipi.

U narednoj utakmici Partizan u Beogradu dočekuje zagrebačku Cibonu.

VIRTUS: Grifit 10, Boudler 1, Benerman 13, Donali 3, Rigeti 5, Majers 13, Bonaro 2, Barton 7, Tušek 9.

PARTIZAN: Haus 15, Kecman 13, Rastović 15, Materić, Ćakić 6, Perović 6, Avdalović 5 i Braun 17.