Vojvodina - Ninbruk 95:89

Novi Sad, 19. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši novosadske Vojvodine su u utorak na svom terenu savladali Ninbruk iz Češke rezultatom 95:89 (17:22, 20:19, 31:22, 27:26), u 6. kolu grupe "D" Fiba Evrolige.

Gostujuća ekipa je bolje odigrala prvi deo susreta, u kome je agresivnom odbranom i boljim skokom u napadu došla do prednosti od četiri poena - 41:39.

U nastavku susreta, domaći košarkaši zaigrali su sa daleko više koncentracije u napadu, a meč je, serijom šuteva za tri poena "prelomio" krilni igrač Novosađana Nenad Čanak.

On je bio i najefikasniji u domaćem timu sa 27 koševa, uz njega, odlično su igrali kapiten Goran Savanović koji je postigao 23 i Predrag Šuput sa 20 pena.

U gostujućoj ekipi Ašante Džonson je zabeležio 30, a Moris Vitfild 18 poena.

*****

Hemofarm - AEL 68:75

VRšac, 18. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši vršačkog Hemofarma večeras su na svom terenu iznenađujuće poraženi od kiparskog AEL-a rezultatom 68:75 (13:25 18:16, 16:15, 21:19), u 6. kolu "B" grupe Fiba Evrolige.

Hemofarm je protiv AEL-a pružio možda i najgoru partiju u poslednjih par godina, a unapred dobijena utakmica pretvorila se u debakl Vrščana.

Već u prvoj četvrtini Kiprani su odradili veliki deo posla, stekli 12 poena prenosti, a zatim do kraja utakmice lagano i bez naprezanja održavali prednost.

Vrščani su u poslednjoj deonici nekoliko puta stigli do šest poena minusa, međutim, izabranici Ace Petrovića ishitrenim napadima prokockali su šansu da prelome utakmicu u svoju korist.

U gostujućoj ekipi najefikasniji je bio Vejn Folks koji je postigao 26 poena uz odličan procenat šuta od 76 odsto (4/4 za tri). Odlično su odigrali i plejmejker Vudvord i novo pojačanje AEL-a Davorin Dalipagić.

U ekipi Hemofarma jedini raspoložen za igru bio je Petar Popović koji je postigao 26 poena i uhvatio devet lopti.

Po završetku meča, oko 1.500 gledalaca ispratilo je igrače Hemofarma zvižducima, dok su kiparski tim nagradili gromoglasnim i dugim aplauzom.

U grupi "B" posle pet odigranih utakmica Hemofarm ima skor od dve pobede i tri poraza, dok je kiparskom timu trijumf u Vršcu prvi u ovom evropskom takmičenju.