Gravlen - Zvezda 75:78

Beograd, 18. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde večeras su kao gosti posle produžetka pobedili francusku ekipu Gravlen rezultatom 78:75, u 2. kolu Grupe "C" Uleb Kupa.

To je "crveno-belima" druga pobeda u ovom evropskom takmičenju.

U regularnom toku meč je završen nerešeno 63:63 (16:23, 18:16, 14:12, 15:12).

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bili su Nikola Jestratijević, koji je zabeležio 18 poena i 10 skokova, Igor Rakočević sa 16 i Aleksandar Đurić sa 11 poena.

U ekipi Gravlena istakli su se Strong sa 15, Perica sa 12 i Vudridž koji je zabeležio 11 poena.

Kao što se i očekivalo domaćini su pred svojom publikom pružili veliki otpor "crveno-belima" sve do početka poslednje četvrtine, kada su Beograđani preko veoma raspoloženog Nikole Jestratijevića prvi put uspeli da povedu - 53:51.

Nakon toga Gravlen je opet stvorio osetniju prednost (58:53), da bi zatim Zvezda uzvratila serijom 6:0 za 59:58.

U poslednje sekunde regularnog dela tim sa Malog Kalemegdana je ušao sa prednošću od 63:60, ali su domaći zahvaljujući jednom slobodnom bacanju Perice i pogotku Vudridža izborili produžetak (63:63).

U produžetku je opet viđena izjednačena borba koju je u 43. minutu trojkom prekinuo Milan Dozet za 70:68, potom je i Đurić bio precizan, ali odmah nakon toga dramu je produžio Strong, koji je posle jednog pogođenog penala Adomatisa uzvratio trojkom - 72:72.

Posle tajm-auta trenera Zvezde Zmaga Sagadina u 44. minutu do tada neprecizni Jeretin iskupio se za seriju promašaja (šutirao je 0-5 za tri poena), a zatim su i Rakočević i Đurić pogodili po jednom sa linije slobodnih bacanja i napravili ključnu razliku od pet poena - 77:72.

Adomaitis je trojkom u poslednjim sekundama produžetka dao nadu domaćima, ali je Igor Rakočević polovičnim učinkom sa linije penala potvrdio veliku pobedu u Francuskoj.

U narednom kolu Grupe "C" Zvezda dočekuje u Beogradu španski Alikante, a taj meč igra se u utorak, 25. novembra.

*****

Refleks - Telekom Bon 84:69

Beograd, 18. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši Refleksa večeras su u Železniku pobedili nemački Telekom Bon rezultatom 84:69 (28:14, 23:17, 12:25, 21:13), u 2. kolu Grupe "D" Uleb Kupa.

U domaćem timu najefikasniji su bili Vanja Plisnić sa 18 poena i Ivan Zoroski, koji je postigao 17.

U timu Telekoma ujedno i na meču najefikasniji je bio Litvanac Rimantas Kaukenas sa 20 poena.

Domaći košarkaši odlično su započeli meč, vrlo čvrsto u odbrani i raznovrsno, a na momente čak i atraktivno u napadu.

Uz pomoć takve igre "panteri" su brzo došli do osetnije prednosti koja je u prvom poluvremenu stalno rasla, da bi u 15. minutu iznosila maksimalnih 27 poena (43:16). Trener Refleksa Vlado Đurović u nastavku susreta pružio je šansu i igračima koji su ove sezone imali manju minutažu, što je dobra ekipa gostiju znala da iskoristi i u poslednju četvrtinu je ušla sa samo sedam poena zaostatka.

Refleks je ipak u finišu meča spasio Branko Jorović, koji je postigao dve važne trojke, a zatim pogodio i oba slobodna bacanja, čime je povećao razliku na 15-ak poena. Tu prednost domaći igrači lako su sačuvali do kraja i ostvarili drugu pobedu u Uleb Kupu.

Posle dva kola tim iz Železnika je na čelu tabele Grupe "B" sa dve pobede, dok Telekom Bon ima polovičan uspeh od jedne pobede i poraza.

*****

Superfand - Atlas 80:71

Beograd, 18. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši beogradskog Atlasa večeras su kao gosti poraženi u Kafenbergu od austrijske ekipe Superfand rezultatom 80:71 (26:14, 15:22, 19:14, 20:21), u 2. kolu Grupe "B" Uleb kupa.

U pobedničkom timu ujedno i na mecu najefikasniji je bio Rašid Brokenborou sa 33 poena. Pored njega u ekipi Superfanda dobre partije pružili su i Dejvid Esterkamp sa 12 i Džejson Forestal koji je postigao 10 poena.

U ekipi Atlasa najefikasniji je bio Dragan Aleksić sa 17 poena.

Posle dva odigrana kola u Grupi "B" Atlas ima polovičan uspeh, a isti skor 1-1 ima i austrijska ekipa Superfand.

*****

Estudijantes - Budućnost 90:77

Podgorica, 19. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši podgoričke Budućnosti poraženi su večeras u Madridu od španskog Estudijantesa sa 90:77 (20:20, 23:17, 24:17, 23:23), u drugom kolu "E" grupe ULEB Kupa.

U meču u kome se pobednik unapred znao, tim iz Podgorice samo je u prvoj četvrtini bio ravnopravan (rezultat u tom delu igre bio je 20:20), a sve nakon toga bilo je u znaku "studenata". Već u 22. minutu na semaforu je stajalo 29:22, da bi sredinom drugog kvartala prednost domaćih bila dvocifrena (36:26).

U tim trenucima, reketom je carevao Felipe Rejes, koji nije dozvolio protivničkim centrima da se razigraju. Koliko je mladi španski reprezentativac bio nadmoćan, najbolje pokazuje to da su igrači Budućnosti za prvih 20 minuta čak 21 put ka košu šutirali iza linije od 6,25 metara.

Ništa novo nije viđeno ni u nastavku, pa je pred kraj treće deonice bilo 65:50, a nakon serije 13:1, domaći su u 34. minutu imali čak i 24 koša viška (79:55). Ipak, Budućnost je u narednih 90 sekundi vezala 13 poena i samim tim izbegla rezultatsku katastrofu.

Rejes je bio najbolji strelac i skakač utakmice, sa 25 pogodaka i 11 skokova za svega 27 minuta, dok je Nikola Lončar pobedi svog tima doprineo sa 14 poena.

U ekipi Budućnosti najefikasniji je bio Amerikanac Entoni Stenli sa 19 poena, ali je trojke šutirao čak 13-3.