Banjalučka - Zvezda 89:92

Banjaluka, BOSNA I HERCEGOVINA, 15. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši beogradske Crvene zvezde pobedili su večeras u Banjaluci ekipu Banjalučke pivare 92:89 (25:15, 24:16, 12:23, 28:29) u 9. kolu Jadranske lige.

U uzbudljivoj utakmici Zvezda je došla do pobede u poslednjim sekundama meča trojkom Vuka Radivojevića.

Sukob policije i navijača Zvezde iz Srbije

Banjaluka, 15. novembra 2003. (Beta) - Grupa navijača košarkaškog kluba Crvena zvezda koja je u Banjaluku na utakmicu 9. kola Jadranske lige došla iz Srbije, potukla se sa policijom ispred dvorane neposredno pred početak meča.

Izveštač agencije Beta javio je da su navijači Zvezde iz Srbije, počeli da prave nerede ispred dvorane u Banjaluci, razbijajući automobile koji su tu bili parkirani.

Incidenti su izbili kada se ta grupa navijača na ulazu u dvoranu najpre verbalno, a potom i fizički sukobila sa obezbeđenjem i policijom.

Potom su na lice mesta došli i pripadnici specijalne policije, a prema rečima jednog od policajaca, najmanje jedan navijač je priveden.

Banjalučka pivara je tokom meča imala prednost i od 20 poena, ali je Zvezda uspela da nadoknadi prednost i dođe do pobede uz dosta sreće.

Banjalučani su krenuli agresivno i dominirali tokom prve četvrtine. U drugoj četvrtini banjalučka ekipa nastavila je da puni koš Zvezde i u jednom trenutku prednost je iznosila 20 poena (37:17). Zvezda se potom budi i smanjuje prednost domaćina na 11 poena - 44:33.

U trećoj četvrtini, potpuno se istopila prednost Banjalučke pivare. Zvezda je zaigrala mnogo angažovanije u odbrani, a igrači Banjalučke pivare nisu bili precizni sa distance, kao u prvom poluvremenu, što je dovelo do rezultatske neizvesnosti i samo dva poena prednosti za domaćina - 61:59.

Početkom poslednje deonice Zvezda je prvi put na utakmici došla u vođstvo 62:61. Zvezda je preuzela kontrolu utakmice i kada se činilo da će priovesti meč kraju, Banjalučka pivara uspela je da 17 sekundi pre kraja meča stigne do izjednačenja 88:88.

U poslednjem napadu Radivojević šutira za tri poena i donosi Zvezdi sedmu pobedu u Jadranskoj ligi.

*****

Refleks - Široki Hercegtisak 92:77

Beograd, 15. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši beogradskog Refleksa pobedili su danas na svom terenu ekipu Široki Hercegtisak 92:77 (30:12, 22:17, 21:26, 19:22) u 9. kolu Jadranske lige.

Utakmica je odlučena još u prvoj četvrtini, koju je Refleks rešio u svoju korist 30;12. Refleks je potpuno dominirao u prvom poluvremenu, a najveća prednost u drugoj četvrtvini iznosila je 31 koš - 46:15.

U drugom delu utakmice trener Refleksa Vlado Đurović ukazao je šansu i mlađim igračima, tako da je Široki ublažio poraz.

Najefikasniji kod Refleksa bio je Ivan Zoroski sa 19 poena, dok je Vanja Plisnić postigao 16.

U ekipi Široki Hercegtisak najefikasniji je bio Frano Čolak sa poena 20, dok je Jasmin Perković postigao 17.

*****

Geoplin (Slovan, SLOVENIJA) - Budućnost (Podgorica, SRBIJA I CRNA GORA) 101:93 - nakon produžetka (Vidaković 6, Meklinton 28, Bursić 5, Čekovski 2, Savić 2, Petrović 14, Zupan 23, Drobnjak 20, Ćuković 1 - Minić 12, Pajović 3, Koljević 24, Z. Rakočević 6, Stenli 12, Milojević 21, Marjanović 15).

Pivovarna (Laško, SLOVENIJA) - Lovćen (Cetinje, SRBIJA I CRNA GORA) 91:62 (Dončić 16, Jokić 22, Miljetić 4, Dojčin 7, Rizvić 4, Jelesijević 19, Mišković 6, Brolih 2, Joksimović 9, Vrecko 2 - Tošić 2, Pelkić 4, Ivanović 14, Pešić 5, Milović 2, Stevović 9, Vučurović 6, Raičević 2, Mašulović 2, Tomović 5, M. Rakočević 11).

Zadar - Cibona Vip 88:83
Split - Union Olimpija 92:98
Zagreb - Krka 78:70